ناحیه نوآوری شریف حلقه وصل اکوسیستم دانش‌بنیان‌ها

مدیرعامل وینداد با تأکید بر اینکه ناحیه نوآوری شریف حلقه وصل شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: اکوسیستمی که در ناحیه نوآوری شریف با حضور بازیگران شکل گرفته، باعث شده هم‌افزایی خوبی در این ناحیه به وجود بیاید.
«محمدحسین امیری، مدیرعامل وینداد» در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف با اشاره به شکل‌گیری پلتفرم وینداد گفت: وینداد یک پلتفرم ارائه خدمات حقوقی آنلاین به کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری است. پیش از اجرای طرح شاهد بودیم که خیلی از کارآفرینان درگیر مسائل حقوقی مختلف از جمله مشکلاتی در قراردادها یا در حوزه ثبت شرکت و برند هستند.
مدیرعامل این مجموعه گفت: وینداد مانند اسنپ واسط نیست بلکه تیم حقوقی متشکل از وکلا و کارشناسان حقوقی مجرب که در حوزه کسب‌وکار‌ها به ویژه کسب‌وکارهای IT محور و دانش‌بنیان تجربه دارند، در استخدام وینداد هستند.
وی با بیان اینکه هزینه رفع این دست از مشکلات حقوقی بالاست و شرکت‌های حقوقی هم به طور تخصصی در این حوزه فعالیت نمی‌کنند، گفت: مجموع این شرایط باعث شد وینداد را راه اندازی کنیم تا به شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپی به طور تخصصی، خدمات حقوقی مورد نیاز از جمله تنظیم و ویرایش قرارداد، مشاوره حقوقی، امور مربوط به ثبت شرکت یا اختراع و غیره را ارائه کنیم.
مدیرعامل وینداد با بیان اینکه این شرکت در ناحیه نوآوری شریف واقع شده است، اظهار کرد: اکوسیستمی که در این ناحیه شکل گرفته و بازیگران از جمله سرمایه‌گذاران استارتاپی، شرکت‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و غیره باعث شده هم‌افزایی خوبی در این ناحیه وجود داشته باشد و بتوان ارتباطات مختلف در این ناحیه ساخت و از این ارتباطات استفاده کرد.

وی با ارائه پیشنهادی در زمینه توسعه فعالیت‌های این مجموعه در ناحیه نوآوری شریف اظهار کرد: بیشتر شرکت‌ها از بیرون این ناحیه و در استان‌های مختلف از خدمات وینداد استفاده می‌کنند. پیشنهاد ما این بوده که با پارک علم و فناوری شریف تفاهم‌نامه‌ای داشته باشیم تا به عنوان کارگزار حقوقی به شرکت‌هایی که عضو پارک هستند خدمات حقوقی با تسهیلات ویژه برای مثال با تخفیف ۳۰ درصدی ارائه کنیم. همچنین امکان برگزاری وبینارهای حقوقی رایگان برای کارآفرینان وجود دارد.
امیری افزود: وینداد در حال حاضر کارگزار حقوقی معاونت علمی ریاست جمهوری است و با همکاری آنها وبینارهای رایگان برای شرکت‌های دانش‌بنیان‌ برگزار و خدماتی با تسهیلات ویژه به آنها ارائه می‌کند.
جهت آشنایی بیشتر با پلتفرم وینداد می‌توانید به سایت وینداد مراجعه کنید.