پارک علم و فناوری شریف با هدف حمایت از فعالیت‌های توسعه‌ای واحدهای فناور عضو پارک (پیش‌رشد، رشد و پسارشد)، خدمات متنوعی را ارایه می‌دهد.فناوران محترم با ارائه درخواست به پارک می‌توانند از این حمایت‌ها تا میزان مشخص شده استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سرکار خانم دهبیدی‌پور 66165193 داخلی 118 تماس حاصل نمایید.

اختصاص سیدمانی (جمعاً به مبلغ ۵۵ میلیون تومان به علاوه ۱۵ میلیون تومان تشویقی) برای تیم‌های پیش رشد در زمینه‌های توسعه محصول، بازاریابی، حقوقی و …

  • تیم‌های پیش‌رشد می‌توانند در زمینه توسعه محصول (سخت‌افزرای و نرم‌افزاری) مثل مواد اولیه، تجهیزات، برون‌سپاری فنی، اجاره سرور، برون‌سپاری بک‌اند، فرانت اند، طراحی رابط و تجربه کاربری و… تا سقف ۳۰ میلیون تومان درخواست سیدمانی‌ دهند.
  • برای بحث بازاریابی (سئو، محتوا، توسعه سایت ورد پرس، حضور در نمایشگاه و…) این مبلغ تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای موارد حقوقی (آماده‌سازی جهت جذب سرمایه و …) تا سقف ۵ میلیون تومان می‌باشد. لازم به ذکر است در صورت عملکرد قابل قبول استارتاپ و ارزیابی مثبت نسبت به تیم، تا سقف ۱۵ میلیون تومان جهت هزینه‌های پیش‌بینی نشده و یا اهدای یارانه به تیم پرداخت می‌گردد.

تیم‌های پیش‌رشد می‌بایست درخواست خود را از ۲۰ الی ۲۵ هر ماه برای کارشناس مربوطه ارسال نمایند.

اختصاص کمک بلاعوض به شرکت‌های مرحله رشد (تا سقف ۳۰ میلیون تومان) در زمینه‌های حقوقی و منابع انسانی، توسعه محصول و زیرساخت و همچنین بازاریابی.

شرکت‌های مرحله رشد در زمینه‌های زیر می‌توانند درخواست کمک بلاعوض دهند، لازم به ذکر است شرکت‌ها می‌بایست ابتدا هزینه هر یک از موارد را پرداخت کرده و سپس با ارائه مستندات به بخش توسعه کسب‌وکار در تاریخ ۲۰ الی ۲۵ هر ماه، نسبت به دریافت کمک بلاعوض اقدام نمایند. سقف پرداختی برای هر قسمت در ادامه ذکر می‌شود (با در نظر گرفتن ۲۰ درصد جابه جایی):

  • حقوقی و منابع انسانی (مسائل حقوقی، حسابداری و مالیات و توانمند سازی منابع انسانی تا سقف ۱۰ میلیون تومان)
  • توسعه محصول و زیرساخت (خدمات آزمایشگاهی، خدمات ساخت محصول، تجهیزات اداری و زیر ساخت تا سقف ۱۰ میلیون تومان)
  • بازاریابی (طراحی سایت، بازاریابی محتوا و سئو، طراحی لوگو و هویت بصری و شرکت در نمایشگاه‌های داخلی تا سقف ۱۰ میلیون تومان)

شرکت‌هایی که در مورد معافیت مالیاتی و یا دریافت مجوز فناوری درخواست دارند می‌توانند درخواست خود را از طریق ایمیل پارک علم و فناوری شریف به آدرس techpark@sharif.ir ارسال کنند تا به مسئول مربوطه ارجاع داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سرکار خانم محمودی مقدم 66165193 داخلی 120 تماس حاصل نمایید .

تیم‌های استارتاپی و شرکت‌ها در هر یک از مراحل پیش‌رشد، رشد و پسا رشد با ارتباط با بخش سرمایه‌گذاری پارک علم وفناوری شریف می‌توانند برای جذب سرمایه آماده شوند.

برای ارتباط بیشتر با واحدهای فناور جلسات منظم با واحدها ترتیب داده می‌شود و در این جلسات نیاز واحدها بررسی شده و در صورت امکان به آن پاسخ داده می‌شود.

یکی از خدمات اصلی پارک به واحدهای فناور ارائه مشاوره و برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه مسائلی است که کسب‌وکارهای نوپا با آن مواجه می‌شوند.

معرفی خدمت معافیت مالیاتی

  • بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده 9 قانون ” حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان” واحدهای فناورمستقر در ناحیه نوآوری شریف پس از عضویت در پارک و  به شرط احراز صلاحیت می‌توانند نسبت به درآمد حاصل از فعالیت‌های مرتبط با مجوز فناوری که در ناحیه محقق شده باشد از تاریخ صدور مجوز فناوری از معافیت مالیاتی موضوع ماده (13) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری بهره‌مند شوند. 

واحدهای فناور درخواست کتبی به همراه مستندات و گزارش درآمدهای مربوطه هر سال مالی را به پارک اعلام می‌کنند و پس از بررسی و ارزیابی مستندات توسط کارگروه ارزیابی، پارک نسبت به اعلام درصد معافیت مالیاتی فعالیت‏‌های هر شرکت به اداره امور مالیاتی اقدام می‌نماید.

  • هم‏چنین بر اساس آیین‌نامه اجرایی ماده 10 قانون ” حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‏‌سازی نوآوری‌‏ها و اختراعات” کارکنان شاغل شرکت‏‌ها و مؤسسات فناور مستقر در ناحیه نوآوری شریف پس از عضویت در پارک و به شرط احراز صلاحیت می‌توانند نسبت به حقوق دریافتی‏‌شان، مشمول ماده 91 قانون مالیات‏‌های مستقیم مصوب 1366با اصلاحات بعدی (مالیات با نرخ صفر حقوق) گردند.

واحدهای فناور درخواست کتبی به همراه مستندات و فهرست کارکنان بیمه شده را در هر نیم‌سال به پارک اعلام می‌کنند و پس از بررسی و ارزیابی مستندات توسط کارگروه ارزیابی، پارک نسبت به اعلام درصد معافیت مالیاتی بر حقوق کارکنان واحد فناور به اداره امور مالیاتی اقدام می‌نماید.

 

شرایط دریافت خدمت

یک شرط اصلی و مهم دریافت خدمت داشتن مجوز فناوری و استقرار واحد فناور در ناحیه نوآوری شریف است و شرایط دیگری برای گرفتن خدمت وجود ندارد 

مراحل دریافت خدمت 

 
 

درخواست کتبی به پارک از طریق دبیرخانه techpark@sharif.ir، نام و شماره تماس نماینده شرکت، ایمیل رابط یا شرکت و حوزه مالیاتی در درخواست ذکر شود.

 

دریافت فرم‏‌های مربوطه از کارگزار ارزیابی (فرم ایمیل خواهد شد) جهت اعلام اطلاعات و مستندات درآمدهای شرکت در سال مورد تقاضا

 
 

تکمیل فرم و مستندات مرتبط و تحویل آن‌ها به کارگزار ارزیابی

 
 

بررسی مستندات شرکت در کارگروه ارزیابی و بازدید از شرکت و تعیین میزان معافیت مالیاتی

 

دریافت معرفی‌نامه (در معرفی نامه میزان معافیت مشخص شده است) به سازمان امور مالیاتی مربوطه از پارک

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سرکار خانم محمودی مقدم 65013213-021 داخلی 117 تماس حاصل نمایید