پارک علم و فناوری شریف با هدف حمایت از فعالیت‌های توسعه‌ای واحدهای فناور عضو پارک (پیش‌رشد، رشد و پسارشد)، خدمات متنوعی را ارایه می‌دهد.فناوران محترم با ارائه درخواست به پارک می‌توانند از این حمایت‌ها تا میزان مشخص شده استفاده نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سرکار خانم دهبیدی‌پور 66165193 داخلی 118 تماس حاصل نمایید.

اختصاص سیدمانی (جمعاً به مبلغ ۵۵ میلیون تومان به علاوه ۱۵ میلیون تومان تشویقی) برای تیم‌های پیش رشد در زمینه‌های توسعه محصول، بازاریابی، حقوقی و …

  • تیم‌های پیش‌رشد می‌توانند در زمینه توسعه محصول (سخت‌افزرای و نرم‌افزاری) مثل مواد اولیه، تجهیزات، برون‌سپاری فنی، اجاره سرور، برون‌سپاری بک‌اند، فرانت اند، طراحی رابط و تجربه کاربری و… تا سقف ۳۰ میلیون تومان درخواست سیدمانی‌ دهند.
  • برای بحث بازاریابی (سئو، محتوا، توسعه سایت ورد پرس، حضور در نمایشگاه و…) این مبلغ تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای موارد حقوقی (آماده‌سازی جهت جذب سرمایه و …) تا سقف ۵ میلیون تومان می‌باشد. لازم به ذکر است در صورت عملکرد قابل قبول استارتاپ و ارزیابی مثبت نسبت به تیم، تا سقف ۱۵ میلیون تومان جهت هزینه‌های پیش‌بینی نشده و یا اهدای یارانه به تیم پرداخت می‌گردد.

تیم‌های پیش‌رشد می‌بایست درخواست خود را از ۲۰ الی ۲۵ هر ماه برای کارشناس مربوطه ارسال نمایند.

اختصاص کمک بلاعوض به شرکت‌های مرحله رشد (تا سقف ۳۰ میلیون تومان) در زمینه‌های حقوقی و منابع انسانی، توسعه محصول و زیرساخت و همچنین بازاریابی.

شرکت‌های مرحله رشد در زمینه‌های زیر می‌توانند درخواست کمک بلاعوض دهند، لازم به ذکر است شرکت‌ها می‌بایست ابتدا هزینه هر یک از موارد را پرداخت کرده و سپس با ارائه مستندات به بخش توسعه کسب‌وکار در تاریخ ۲۰ الی ۲۵ هر ماه، نسبت به دریافت کمک بلاعوض اقدام نمایند. سقف پرداختی برای هر قسمت در ادامه ذکر می‌شود (با در نظر گرفتن ۲۰ درصد جابه جایی):

  • حقوقی و منابع انسانی (مسائل حقوقی، حسابداری و مالیات و توانمند سازی منابع انسانی تا سقف ۱۰ میلیون تومان)
  • توسعه محصول و زیرساخت (خدمات آزمایشگاهی، خدمات ساخت محصول، تجهیزات اداری و زیر ساخت تا سقف ۱۰ میلیون تومان)
  • بازاریابی (طراحی سایت، بازاریابی محتوا و سئو، طراحی لوگو و هویت بصری و شرکت در نمایشگاه‌های داخلی تا سقف ۱۰ میلیون تومان)

شرکت‌هایی که در مورد معافیت مالیاتی و یا دریافت مجوز فناوری درخواست دارند می‌توانند درخواست خود را از طریق ایمیل پارک علم و فناوری شریف به آدرس techpark@sharif.ir ارسال کنند تا به مسئول مربوطه ارجاع داده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با سرکار خانم محمودی مقدم 66165193 داخلی 120 تماس حاصل نمایید .

تیم‌های استارتاپی و شرکت‌ها در هر یک از مراحل پیش‌رشد، رشد و پسا رشد با ارتباط با بخش سرمایه‌گذاری پارک علم وفناوری شریف می‌توانند برای جذب سرمایه آماده شوند.

برای ارتباط بیشتر با واحدهای فناور جلسات منظم با واحدها ترتیب داده می‌شود و در این جلسات نیاز واحدها بررسی شده و در صورت امکان به آن پاسخ داده می‌شود.

یکی از خدمات اصلی پارک به واحدهای فناور ارائه مشاوره و برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه مسائلی است که کسب‌وکارهای نوپا با آن مواجه می‌شوند.

بذرمایه

ویژه واحدهای فناور دوره پیش‌رشد

اختصاص بذرمایه (جمعاً به مبلغ 80 میلیون تومان به علاوه 10 میلیون تومان تشویقی) برای تیم‌های مرحله پیش‌رشد در زمینه‌های توسعه محصول و زیرساخت، بازار، مشاوره کسب‌وکار و …

پرداخت بذرمایه به صورت ماهانه، بعد از حضور حداکثر سه ماه تیم فناور در مرحله پیش‌رشد برگزار می‌شود. تیم‌های فناور مرحله پیش‌رشد در زمینه‌های زیر می‌توانند درخواست بذرمایه دهند؛

  • توسعه محصول (سخت‌افزاری‌ و نرم‌افزاری): مواد اولیه، تجهیزات، برون‌سپاری فنی، زیرساخت نگهداری و سرویس‌دهی سرورها، برون‌سپاری بک‌اند، فرانت‌اند، خدمات آزمایشگاهی، طراحی رابط و تجربه کاربری و… 
  • بازار (تحقیقات بازار، ترویج و بازاریابی): تحلیل بازار موجود، مصاحبه با مشتریان، حضور در نمایشگاه، بازاریابی محتوا و سئو، توسعه سایت وردپرس، استودیو هنری و…
  • مشاوره کسب‌وکار: توسعه کسب‌وکار، حقوقی، مالی، بین‌الملل، آماده‌سازی جهت جذب سرمایه و…
  • کمک هزینه تشویقی: در صورت عملکرد قابل قبول استارت‌آپ و ارزیابی مثبت نسبت به تیم، تا سقف 10 میلیون تومان جهت هزینه‌های پیش‌بینی نشده و یا اهدای یارانه به تیم پرداخت می‌گردد.

توسعه محصول

♦ نرم افزار؛ بهینه‌سازی محصول و وب‌سایت، توسعه اپلیکیشن

♦سخت افزار؛ زیرساخت نگهداری و سرویس‌دهی سرورها، مواد اولیه، خدمات آزمایشگاهی

 

بازار

♦ تحقیقات بازار؛ مصاحبه با مشتریان، تجزیه و تحلیل بازار موجود

♦ ترویج و بازاریابی؛ حضور در نمایشگاه، بازاریابی محتوا و سئو، توسعه سایت وردپرس، استودیو هنری

 

کمک هزینه تشویقی

♦ ارزیابی مثبت و با نظر سرپرست شتابدهی

 

مشاوره

♦ توسعه کسب‌وکار

♦ مالی، حقوقی، بین‌الملل

 

کمک بلاعوض

ویژه واحدهای فناور دوره رشد

اختصاص کمک بلاعوض به شرکت‌های مرحله رشد (تا سقف 35 میلیون تومان) در زمینه‌های مسائل حقوقی، توسعه محصول و زیرساخت، توانمندسازی نیروی انسانی و همچنین بازاریابی.

پرداخت کمک هزینه بلاعوض به صورت فصلی برگزار می‌شود واحدهای فناور باید درخواست کمک هزینه بلاعوض خود را به همراه مستندات مربوطه ارسال نمایند.

شرکت‌های مرحله رشد در زمینه‌های زیر می‌توانند درخواست کمک بلاعوض دهند، لازم به ذکر است شرکت‌ها می‌بایست ابتدا هزینه هر یک از موارد را پرداخت کرده و سپس با ارائه مستندات به بخش توسعه کسب‌وکار به صورت فصلی، نسبت به دریافت کمک بلاعوض اقدام نمایند. سقف پرداختی برای هر قسمت در ادامه ذکر می‌شود (با در نظر گرفتن 20 درصد جابه جایی):

– توسعه محصول و زیرساخت (خدمات آزمایشگاهی، خدمات ساخت محصول، تجهیزات اداری و زیر ساخت تا سقف 10 میلیون تومان)

-بازاریابی (طراحی سایت، بازاریابی محتوا و سئو، طراحی لوگو و هویت بصری، شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و … تا سقف 10 میلیون تومان)

-مسائل حقوقی (مسائل حقوقی،حسابداری و مالیات تا سقف 10 میلیون تومان)

-توانمندسازی نیروی انسانی (بهره‌مندی نیرو‌های انسانی از دوره‌های آموزشی متناسب با فعالیت شرکت تا سقف 5 میلیون تومان)

بازاریابی

♦طراحی سایت، بازاریابی محتوا وسئو

♦ طراحی لوگو و هویت بصری

♦ شرکت در نمایشگاه‌های داخلی
10 میلیون تومان

توسعه محصول و زیرساخت

♦ خدمات آزمایشگاهی

♦ خدمات ساخت محصول

♦ تجهیزات اداری و زیرساخت

10 میلیون تومان

مسائل حقوقی

♦ مسائل حقوقی

♦حسابداری، مالیات

 

 

10 میلیون تومان

توانمندسازی نیروی انسانی

♦ حضور در دوره‌های آموزشی مرتبط با شرکت‌ها

 

4/500/000 تومان