پارک علم و فناوری شریف با هدف ارتقای توانمندی‌های فردی ، سازمانی و مدیریتی صاحبان ایده و اختراع، دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیئت علمی و همچنین توسعه محصولات و خدمات صاحبان کسب‌وکارهای فناورانه و دانش‌بنیان خدمات توانمندسازی مختلفی را ارائه می‌دهد.

دوره‌های در حال برگزاری

مدرسه استارتاپی

مدرسه استارتاپی شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف، با هدف توانمند کردن و ایجاد شناخت در مورد مبانی راه‌اندازی کسب‌وکار در افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را آغاز کنند، برگزار می‌گردد.
اولین دوره مدرسه استارتاپی به صورت کاملا آنلاین، از 6 شهریور الی 6 آبان سال جاری به مدت 6 هفته با حضور 114 نفر برگزار شد.
شرکت‌کنندگان مدرسه به 800 دقیقه ویدئو و تعداد زیادی مقاله اموزشی دسترسی دارند و در طول دوره از مشاوره‌های مربیان پارک علم و فناوری بهره‌مند می‌شوند.

کیمیاکالج

کیمیاکالج یک تلاش حرفه‌­ای و منسجم و برخاسته از همت “پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف” است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1396 آغاز به کار کرده است و بر آن است تا با برگزاری دوره‌های آموزشی و بینشی، تورها و کارآموزی‌های متنوع، به کاهش خلاء نیروی کارشناسی و تخصصی اکوسیستم استارتاپی کمک کند.

طرح توانا

طرح توانا مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی کاربردی است که جهت ارتقای توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان و آشنایی با فضای کسب‌وکار و ملزومات آن طراحی شده است. این بسته آموزشی شامل 6 عنوان دوره آموزشی در قالب 50 ساعت آموزش برای هر نفر و در آن مباحثی همچون ایجاد انگیزه برای کارآفرینی، مدل کسب‌وکار، نوشتن طرح کسب‌وکار، روش‌های بازاریابی، اصول و فنون مذاکره، پایش محیط کسب‌وکار و چالش‌های آن در ایران و روش‌های تأمین منابع مالی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌گردد. بسته آموزشی توانا با توجه به تجربه مرکز کارآفرینی شریف، پارک علم و فناوری دانشگاه شریف و متناسب با مهمترین نیازهای دانشجویان طراحی شده و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری اجرایی می‌گردد.

دوره‌های برگزار شده در سال جاری: تاریخ
وبینار آموزشی " اصول قراردادنویسی"
اردیبهشت‌ماه
وبینار آموزشی " آشنایی با قانون کار"
خردادماه
وبینار آموزشی " آشنایی با تکالیف و معافیت‌های مالیاتی"
خردادماه
وبینار آموزشی "یادگیری تقویتی و فرصت‌های کسب‌وکار فناورانه"
تیرماه
وبینار آموزشی "کسب‌وکار پس از پاندمی"
تیرماه
وبینار معرفی "خدمات کانون پتنت ایران"
تیرماه
وبینار آموزشی "مدیریت الزامات در توسعه محصول"
مردادماه
دوره جامع " سه‌گانه کلیدی کسب و کارهای نوپا" شامل سه کارگاه مجزا در حوزه” حقوق قراردادها”، “حقوق ثبت شرکت و علامت تجاری” و ” استراتژی مالی مدیران، بیمه و مالیات، (39 ساعت کارگاه آموزشی)
شهریورماه
دوره جامع " استراتژی‌های ورود و توسعه بازار در فناوری‌های نوین" شامل 3 کارگاه 6 ساعته در حوزه” شناخت و توسعه بازار برای استارتاپ‌ها ” ، ” تحقیقات بازار و هدف‌گذاری بازار در محصولات فناورانه ” و مدیریت بازاریابی در شرکت‌های فناور
آبان و آذرماه
دوره جامع " اصول و فنون مذاکره و رفتار حرفه‌ای در جلسات تجاری"
بهمن‌ماه
وبینار "آنچه مدیران باید از سئو بدانند"
بهمن‌ماه