پارک علم و فناوری شریف با هدف ارتقای توانمندی‌های فردی، سازمانی و مدیریتی صاحبان ایده و اختراع، دانشجویان، دانش‌آموختگان، اعضای هیئت علمی و همچنین توسعه محصولات و خدمات صاحبان کسب‌وکارهای فناورانه و دانش‌بنیان خدمات توانمندسازی مختلفی را ارائه می‌دهد.

دوره‌های در حال برگزاری

لیست دوره های برگزار شده

عنوان دوره تاریخ برگزاری دوره
نظام جدید ارزیابی دانش بنیان
اردیبهشت 1403
آشنایی با مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا
اردیبهشت 1403

مدرسه استارتاپی

مدرسه استارتاپی شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف، با هدف توانمند کردن و ایجاد شناخت در مورد مبانی راه‌اندازی کسب‌وکار در افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را آغاز کنند، برگزار می‌گردد.
اولین دوره مدرسه استارتاپی به صورت کاملا آنلاین، از 6 شهریور الی 6 آبان سال جاری به مدت 6 هفته با حضور 114 نفر برگزار شد.
شرکت‌کنندگان مدرسه به 800 دقیقه ویدئو و تعداد زیادی مقاله اموزشی دسترسی دارند و در طول دوره از مشاوره‌های مربیان پارک علم و فناوری بهره‌مند می‌شوند.

کیمیاکالج

کیمیاکالج یک تلاش حرفه‌­ای و منسجم و برخاسته از همت “پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف” است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1396 آغاز به کار کرده است و بر آن است تا با برگزاری دوره‌های آموزشی و بینشی، تورها و کارآموزی‌های متنوع، به کاهش خلاء نیروی کارشناسی و تخصصی اکوسیستم استارتاپی کمک کند.

طرح توانا

طرح توانا مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی کاربردی است که جهت ارتقای توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان و آشنایی با فضای کسب‌وکار و ملزومات آن طراحی شده است. این بسته آموزشی شامل 6 عنوان دوره آموزشی در قالب 50 ساعت آموزش برای هر نفر و در آن مباحثی همچون ایجاد انگیزه برای کارآفرینی، مدل کسب‌وکار، نوشتن طرح کسب‌وکار، روش‌های بازاریابی، اصول و فنون مذاکره، پایش محیط کسب‌وکار و چالش‌های آن در ایران و روش‌های تأمین منابع مالی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌گردد. بسته آموزشی توانا با توجه به تجربه مرکز کارآفرینی شریف، پارک علم و فناوری دانشگاه شریف و متناسب با مهمترین نیازهای دانشجویان طراحی شده و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری اجرایی می‌گردد.