عمومی 

با توجه به محدودیت در ظرفیت، درحال حاضر برای پذیرش و استفاده از خدمات پارک علم و فناوری شریف اولویت پذیرش با تیم‌هایی است که حداقل یک بنیانگذار آن‌ها دانشجو یا دانش آموخته شریف باشد.

در سایت صفحه‌ای با عنوان واحدهای فناور عضو پارک وجود دارد که اطلاعات تمامی شرکت‌ها و استارتاپ‌های عضو در دسترس است.

واحدهای فناور عضو پارک علم و فناوری شریف از طریق کارگزاران پارک مشاوره و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را دریافت می کنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 65013118 داخلی 114 تماس بگیرید.

خیر، داشتن اختراع و یا محصول به تنهایی کافی نیست. برای عضویت در پارک حتما باید دارای تیم یا شرکت ثبت شده باشید.

شرکت در دوره‌های آموزشی شرایطی ندارد و استفاده از دوره‌های آموزشی پارک برای عموم آزاد است.

پذیرش

برای اطلاع از شرایط پذیرش در پارک به صفحه پذیرش در وب سایت پارک مراجعه و شرایط پذیرش پارک را مطالعه کنید.

برای پذیرش در دوره پیش‌رشد ثبت شرکت الزامی نیست ،ولی داشتن تیم اجرایی و ایده محوری الزامی است.

برای پذیرش در دوره رشد و پسارشد داشتن شرکت ثبت شده الزامی است

خیر، پارک علم و فناوری شریف پذیرش مجازی ندارد و شرط لازم برای ثبت درخواست پذیرش، استقرار در محدوده ناحیه نوآوری شریف است. برای آشنایی بیشتر با ناحیه نوآوری شریف به این صفحه در وب سایت پارک مراجعه کنید.

  1. ارائه درخواست و بارگذاری مدارک اولیه توسط متقاضی در وب سایت پارک
  2. برگزاری جلسه مصاحبه اولیه (پیش کمیته)
  3. برگزاری جلسه مصاحبه نهایی (کمیته پذیرش)
  4. دریافت مدارک تکمیلی از متقاضی
  5. تخصیص فضا و استقرار

 این فرآیند در بازه زمانی 7 الی 8  هفته‌ انجام می‌شود.

خیر، برای پذیرش در پارک حتما باید دارای یک تیم حداقل دو نفره (برای دوره پیش رشد) و یا شرکت ثبت شده (برای دوره رشد و پسارشد) باشید.

  • دوره پیش‌رشد: فضای کار اشتراکی به صورت رایگان ارائه می‌شود.
  • دوره رشد: فضای کار اختصاصی به صورت اجاره (با تخفیف) ارائه می‌شود.
  • دوره پسارشد: فضای استقرار توسط پارک ارائه نمی شود. واحد فناور متقاضی بایستی در محدوده ناحیه نوآوری شریف فضای استقرار خود را فراهم کند.

برای اطلاع از جزییات فضای استقرار پارک به این صفحه در وب سایت پارک مراجعه کنید.

خدمات

خدمات پارک به طور کلی به سه دسته حمایت‌های مالی، حمایت‌های زیرساختی و حمایت‌های نرم تقسیم می‌شوند. با مراجعه به منوی “خدمات” در صفحه اصلی وب سایت پارک همه خدمات قابل ارائه را می توانید مطالعه بفرمایید. 

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در ازای خدمات خود هیچ‌گونه سهامی از واحدهای فناور دریافت نمی‌کند. 

ناحیه نوآوری

برای خرید یا اجاره فضا در ناحیه نوآوری شریف باید با املاک این ناحیه در ارتباط باشید اما پارک علم و فناوری شریف برای تسهیلگری در استقرار شرکت‌های فناور در ناحیه، شرکت داریک را به عنوان کارگزار رسمی انتخاب نموده است تا مراجعه مستقیم به املاک ناحیه را به حداقل برساند.برای ارتباط با شرکت داریک با شماره ۶۶۱۵۸۱۳۳ تماس حاصل فرمایید.

استقرار در ناحیه نوآوری شریف شرط لازم برای عضویت و پذیرش در پارک است.

برای شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر، استقرار در ناحیه بزرگترین مزیت است چراکه در این نواحی بیشترین تجمع استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های فناور و تلنت‌های دانشگاه صنعتی شریف وجود دارند که می‌توانند هرکدام از آنها را به جذب خود درآورند. نکته بسیار مهم در مزیت‌های حاصل از استقرار در ناحیه نوآوری شریف، ذات نوآورانه شرکت و روحیه خلاقانه صاحبان و مالکان کسب‌وکار است. مهمترین مزیت نواحی نوآوری، ارتباط و شبکه‌سازی با بازیگران مستقر در آن است.

نقش پارک در توسعه ناحیه نوآوری شریف به عنوان یک راهبر و تسهیلگر تعریف شده است. به این معنا که پارک علم و فناوری شریف در تقویت و توسعه زیست‌بوم شکل‌گرفته در ناحیه نوآوری شریف حداکثر تلاش خود را داشته باشد. بنابراین پارک هیچ نوع نقش تصدی‌گری یا تملک‌گرایی در ناحیه نداشته و نخواهد داشت.