عمومی 

خیر، برای پذیرش و استفاده از خدمات پارک علم و فناوری شریف الزامی نیست دانشجو و یا فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف باشید.

در سایت صفحه‌ای با عنوان واحدهای فناور عضو پارک وجود دارد که اطلاعات تمامی شرکت‌ها و استارتاپ‌های عضو در دسترس است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66165193 داخلی 118 تماس بگیرید.

واحدهای فناور عضو پارک علم و فناوری شریف از طریق کارگزاران پارک مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت می کنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 66165193 داخلی 118 تماس بگیرید.

برای این منظور با شماره 66165193 داخلی 112 واحد امور سرمایه گذاری پارک تماس بگیرید وبرای کسب اطلاعات بیشتر صفحه واحد امور سرمایه‌گذاری  را مطالعه بفرمایید.

خیر، داشتن اختراع و یا محصول به تنهایی کافی نیست. برای عضویت در پارک حتما باید دارای تیم یا شرکت ثبت شده باشید.

شرکت در دوره های آموزشی شرایطی ندارد و استفاده از دوره‌های آموزشی پارک برای عموم آزاد است.

پذیرش

برای اطلاع از شرایط پذیرش با به صفحه پذیرش مراجعه و شرایط پذیرش پارک را مطالعه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66165193 داخلی 101 تماس بگیرید.

در مرحله پیش رشد، شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف صرفاً تیم‌هایی را پذیرش می‌کند که هنوز ماهیت حقوقی ثبت‌شده به صورت شرکت را ندارند.

در مرحله رشد و پسارشد، شرکت‌هایی پذیرش می شوند که ماهیت حقوقی ثبت شده و رسمی داشته باشند

خیر، پارک علم و فناوری شریف پذیر غیر حضوری ندارد و آدرس رسمی شرکت حتما باید در محدوده ناحیه نوآوری شریف باشد. برای آشنایی بیشتر با ناحیه نوآوری شریف به این لینک مراجعه بفرمایید.

مراحل پذیرش در پارک علم و فناوری شریف به شرح زیر است:

ارائه درخواست و بارگذاری مدارک اولیه توسط واحد فناور متقاضی

غربالگری درخواست‌های پذیرش و بررسی اولیه معیارهای پذیرش پارک توسط واحد پذیرش

دریافت مدارک تکمیلی از واحد فناور متقاضی

برگزاری جلسه دفاع با حضور واحد فناور متقاضی و بررسی نهایی معیارهای پذیرش پارک توسط کمیته پذیرش

تخصیص فضا و استقرار

 این فرآیند در بازه زمانی 3 الی 5  هفته‌ای انجام می‌شود.  

خیر، برای پذیرش در پارک حتما باید دارای تیم یا شرکت ثبت شده باشید.

خدمات

خدمات پارک به طور کلی به سه دسته حمایت‌های مالی، حمایت‌های زیرساختی و حمایت‌های نرم تقسیم می‌شوند. با مراجعه به منوی “خدمات” در صفحه اصلی وب سایت پارک همه خدمات قابل ارائه را می توانید مطالعه بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66165193 داخلی 118 تماس بگیرید.

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در ازای خدمات خود هیچ‌گونه سهامی از واحدهای فناور دریافت نمی‌کند. 

ناحیه نوآوری

برای خرید یا اجاره فضا در ناحیه نوآوری شریف باید با املاک این ناحیه در ارتباط باشید اما پارک علم و فناوری شریف برای تسهیلگری در استقرار شرکت‌های فناور در ناحیه، شرکت داریک را به عنوان کارگزار رسمی انتخاب نموده است تا مراجعه مستقیم به املاک ناحیه را به حداقل برساند.برای ارتباط با شرکت داریک با شماره ۶۶۱۵۸۱۳۳ تماس حاصل فرمایید.

استقرار در ناحیه نوآوری شریف شرط لازم برای عضویت و پذیرش در پارک است.

برای شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر، استقرار در ناحیه بزرگترین مزیت است چراکه در این نواحی بیشترین تجمع استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های فناور و تلنت‌های دانشگاه صنعتی شریف وجود دارند که می‌توانند هرکدام از آنها را به جذب خود درآورند. نکته بسیار مهم در مزیت‌های حاصل از استقرار در ناحیه نوآوری شریف، ذات نوآورانه شرکت و روحیه خلاقانه صاحبان و مالکان کسب‌وکار است. مهمترین مزیت نواحی نوآوری، ارتباط و شبکه‌سازی با بازیگران مستقر در آن است

نقش پارک در توسعه ناحیه نوآوری شریف به عنوان یک راهبر و تسهیلگر تعریف شده است. به این معنا که پارک علم و فناوری شریف در تقویت و توسعه زیست‌بوم شکل‌گرفته در ناحیه نوآوری شریف حداکثر تلاش خود را داشته باشد. بنابراین پارک هیچ نوع نقش تصدی‌گری یا تملک‌گرایی در ناحیه نداشته و نخواهد داشت.