فراخوان جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف

دوازدهمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف در راستای ایجاد عرصه‌ای مناسب برای معرفی و ارائه دستاوردهای علمی، فنی و پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، استادان دانشگاه‌ها، کارآفرینان و صاحبان ایده به‌منظور تجاری‌سازی ایده‌های برتر برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف توانسته است طی 11 دوره نقشی مهم در معرفی کسب‌وکارهای نوپا به سرمایه‌گذاران ایفا نماید.
جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب ‌وکار شریف در راستای ایجاد عرصه‌ای مناسب برای معرفی و ارائه دستاوردهای علمی، فنی و پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، استادان دانشگاه‌ها، کارآفرینان و صاحبان ایده به منظور تجاری‌سازی ایده‌های برتر در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.
این جشنواره با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور به عنوان معدنی سرشار و غنی از نیروی انسانی به شمار می‌آید و موجبات تولید ارزش و ثروت ملی را فراهم می‌نماید.
همچنین با فراهم کردن ابزارها و شرایط مناسب جهت بهره‌گیری از دانش و تخصص متخصصان در راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار، فرصتی ایجاد کرده است تا صاحبان طرح‌ها، صنایع و سرمایه‌گذاران با ریسک‌های کمتری در مسیر رشد مواجه شوند.
جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار علاوه بر ایجاد فرصتی مغتنم برای معرفی و مانور کارآفرینان در حوزه‌های مختلف، امکان برقراری ارتباط هدفمند را میان صاحبان طرح‌ها و استارتاپ‌ها با سرمایه‌گذاران و صنعت‌گران فراهم می‌کند.
در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب‌وکار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می‌نمایند.
شایان ذکر است؛ علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ 1 بهمن‌ماه 1400 طرح‌های پیشنهادی خود را ارسال نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت جشنواره مراجعه کنند.
گفتنی است اختتامیه این جشنواره پس از برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی- منتورینگ و انجام مراحل داوری در بهار 1401 برگزار خواهد شد.