شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری شریف در میان پژوهشگران و فناوران برتر کشور

بیست‌و‌دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از روز 23 تا 26 آذرماه، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف ؛ در مراسم اختتامیه نمایشگاه پژوهش و آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور که روز پنجشنبه 25 آذرماه با حضور «سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم و احمد وحیدی، وزیر کشور و برخی از روسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری» در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، از برگزیدگان حوزه‌های پژوهشگران، فناوران، نشریات برتر، انجمن‌های برتر و استادان با بیشترین همکاری با صنعت تجلیل شد. در این مراسم از ۲۳ پژوهشگر و فناور برتر که از بین 356 نفر انتخاب شده بودند، قدردانی شد.
در بخش برگزیده همکاری با جامعه و صنعت از «دکتر حمیدرضا ربیعی، استاد دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف » تقدیر شد.
همچنین از «دکتر جمال ارغوانی هادی، استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل شرکت توسعه محصول کیا صنعت شریف» به عنوان ‌فناور برگزیده  به جهت “طراحی و ساخت ابزار درون چاهی قابل نصب برداشت” تقدیر به ‌عمل آمد‌. محصولات متورم شونده درون چاهی شامل «پکرها و بریج پلاگ‌های متورم شونده قابل بازیابی، بریج پلاگ‌های متورم شونده دایمی، پکرهای استردل متورم شونده و نگهدارنده‌های سیمان متورم شونده» از جمله مهمترین تجهیزات درون چاهی به شمار می‌آیند که در فرایندهای مربوط به تعمیر، نگهداری، تحریک و ازدیاد برداشت چاه‌های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها امکان انجام عملیات‌هایی مانند تحریک چاه، اسید زنی انتخابی، چاه آزمایی انتخابی، تعمیرات سرچاهی، مسدودسازی دایمی یا موقت چاه و بسیاری از عملیات‌های دیگر را بدون خارج کردن رشته تولیدی و بدون نیاز به دکل، میسر می‌سازند.
لازم به ذکر است «شرکت پردازش و ذخیره‌سازی سریع داده (پرسا) و شرکت توسعه محصول کیا صنعت شریف » از شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری شریف هستند.