برگزاری دورهمی شرکت‌های حوزه صنعت گاز ناحیه نوآوری شریف با حضور مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز

دورهمی شرکت‌های حوزه صنعت گاز ناحیه نوآوری شریف با حضور دکتر مظلوم فارسی‌باف مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز در روز دوشنبه 29 آبان ماه از ساعت 16 تا 18 در محل مرکز نوآوری انرژی شریف با هدف معرفی پروژه‌های فناورانه صنعت گاز و فرصت‌های همکاری مشترک با همکاری پارک علم و فناوری شریف و دانشکده انرژی شریف و شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار  برگزار شد.

این دورهمی با حضور آقای دکتر محسن مظلوم فارسی باف مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران، آقای دکتر پیام خلیلی مدیر عامل هلدینگ گداختار، آقای دکتر رضا قنبری مدیر پروژه ناحیه نواوری گداختار و عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر کامبیز صدقیانی مشاور هلدینگ گداختار و  مدیران عامل شرکت‌‌های فعال در حوزه انرژی واقع در ناحیه نوآوری شریف برگزار گردید.

در این برنامه دکتر محسن مظلوم فارسی باف به معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های همکاری پرداخت و نحوه تعاملات شرکت ملی گاز ایران با شرکت‌های دانش‌بنیان را تشریح نمودند. وی با بیان اینکه تاکنون 5000 میلیارد تومان قرارداد و مجوز ساخت بار اول از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای پروژه های حوزه گاز اخذ شده است که دستاوردهای فراوانی از جمله راه‌اندازی خط کلدباکس برای صنایع کرایژونیک، طراحی و ساخت توربین گازی بومی، ساخت توربو کمپرسور و سایر تجهیزات با سطح فناوری بالا در کشور داشته است.

ایشان با توجه ظرفیت های بالای موجود در ساخت تجهیزات در کشور به شرکت‌های حاضر در این دورهمی پیشنهاد نمودند تا از حوزه ساخت صرف  قطعات و تجهیزات عبور کرده و به سمت طراحی، اجرا و ارتقای فرآیند های حوزه‌های صنعت گاز و ارتقای فرایندهای پالایشگاهی و طراحی و اجرای  مینی ال ان جی ها حرکت کنند.

وی با بیان اینکه حوزه های تعمیر و نگهداری با روش های جدید، تحول دیجیتال و هوش مصنوعی و فرآیندهای نوین یا ارتقای فرآیندهای موجود از موارد مورد توجه در شرکت ملی گاز بوده و هدف نهایی شرکتهای دانش بنیان باید صدور خدمات فنی و مهندسی باشد .

در ادامه دکتر قنبری به اهمیت این دورهمی اشاره نمودند و به این موضوع اشاره کردند که این دورهمی یک بستر خصوصی برای ارتباط موثر و کلیدی اعضای نوآوری حوزه انرژی واقع در ناحیه نواوری شریف و شبکه سازی و هم افزایی بین اعضای زیست بوم می‌باشد که در صورت استقبال شرکتها برگزاری آن در حوزه های مختلف انرژی برنامه ریزی خواهد شد.

سپس مدیران عامل و نمایندگان واحدهای فناور حاضر شامل مرکز نوآوری رایان ، صبا انرژی آفرین ، مرکز مطالعات زنجیره ارزش مهام ،شرکت هورمان صنعت شریف ، تدبیرگران سامانه‏‌های انرژی، توسعه محصول کیا‌ صنعت شریف ، شرکت فناوران توسن انرژی ، فناوران سنجش شریف ، کولر هوایی آبان و دفتر خدمات توربینی شریف ضمن ارائه توانمندی‌های شرکت‌ها ، توضیحاتی در خصوص خدمات و محصولات قابل ارائه و همچنین پیگیری پروژه های جاری خود با شرکت ملی گاز پرداختند.

همچنین در پایان دکتر پیام خلیلی به معرفی ظرفیت های موجود در هلدینگ گداختار جهت همکاری با شرکتهای حوزه انرژی و همچنین برنامه های آتی این شرکت در قالب مرکز نوآوری انرژی پرداختند و سایر مدیران هلدینگ نسبت به ارائه برنامه ها و ظرفیتهای حوزه خود توضیحاتی را ایراد نمودند .