ارائه نیازهای فناورانه پلیس راهنمایی و رانندگی در ناحیه نوآوری شریف، امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی شریف

 

صبح روز سه شنبه 24خرداد ماه سال 1401، سردار هادیان‌فر؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از شرکت‌های دانش‌بنیان ناحیه نوآوری شریف بازدید و نیازهای فناورانه پلس راهنمایی و رانندگی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری شریف،در این بازدید که به میزبانی آقای دکتر جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و آقای مهندس دهبیدی‌پور رئیس پارک علم و فناوری شریف انجام شد، سردار هادیان‌فر با حضور در ایستگاه نوآوری شریف، از نزدیک با فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در آنجا  آشنا شدند.

 

بخش دوم برنامه اختصاص به معرفی نیازهای فناورانه پلیس راهور ناجا داشت. این بخش که در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار شد، چند شرکت دانش‌بنیان مستقر در ناحیه نوآوری شریف از جمله هولدینگ بنتک، شرکت سامانه‌های هوشمند سپهر شریف،دفتر تحلیل و تصویر داده شمارا، شرکت سامانه های سپهر شریف، شرکت تجارت الکترونیک امن موج، شرکت کهربا ماشین پارسیان و آزمایشگاه تحلیل داده دانشگاه صنعتی شریف به معرفی محصولات و خدمات خود در راستای نیازهای فنی پلیس راهور پرداختند.

در ادامه برنامه آقای دکتر جلیلی ضمن معرفی ظرفیت‌های درخشان دانشگاه صنعتی شریف در حوزه فناوری و کارآفرینی تصریح کرد: شرکت‌های مستقر در ناحیه نوآوری شریف و اساتید دانشگاه توانمندی های بسیاری در راستای توسعه محصولات دانش بنیان بر اساس نیازهای فناورانه پلیس راهور دارند.

دکتر جلیلی همچنین افزود: مستقل از درآمد حل مسئله میزان اثرگذاری آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و شرکت‌های دانش‌بنیان ناحیه نوآوری شریف به دنبال حل مسئله‌های نو و موثر هستند که بتوانند در مقیاس‌های بزرگتر تاثیر بگذارند همچینین راهور هم این تاثیر گذاری برایش اهمیت دارد و نیازهای فناورانه زیادی دارد که خوشبختانه در ناحیه نوآوری شریف نهادهایی هستند که به دنبال این نیازها می‌گردند و ما امیدواریم اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد.

در انتها سردار هادیان‌فر ضمن اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین انتخاب شعار سال افزودند: ما در عرصه ترافیک مسائل و مشکلات زیادی داریم که با روش‌های سنتی و قدیمی امکان حل آن وجود ندارد و کنترل و مدیریت ترافیک یکی از نیازهای اصلی است و نگاه ما به فناوری‌های جدید در حوزه IT  و ITS است که می‌تواند اثرگذار باشد در همین زمینه ما به دنبال دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت حل این مسائل هستیم.

سردار هادیان‌فر در ادامه با طرح نیازهای مهم در حوزه حمل و نقل افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان با ارائه ایده و طرح‌هایی در جهت  اصلاح و مدیریت قوانین و مقررات، ایمنی و افزایش کیفت خودروها و همچنین شناسایی نقاط حادثه‌خیز در جهت کاهش تصادفات می‌توانند کمک بزرگی کنند.

در انتها  تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک بین پلیس راهنمایی و رانندگی و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.