راه اندازی کسب‌وکار در مدرسه استارتاپی

شاید شما هم جزو افرادی باشید که یک ایده در ذهنتان شکل گرفته و نتوانستید راحت از آن بگذرید؛ اما از طرفی هم نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید.

سوالاتی مانند:

کسب و کارم را از کجا شروع کنم؟

چگونه استارتاپ راه‌اندازی کنم؟

کدام دوره آموزش راه‌اندازی استارت‌آپ به‌درد من می‌خورد؟

برای راه اندازی کسب‌وکار به چه چیزهایی نیاز دارم؟

و…

تنها بخش کوچکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد راه‌اندازی استارتاپ خودشان را دارند.

ما در این مقاله تصمیم داریم درباره دوره آموزشی راه‌اندازی استات‌آپ صحبت کنیم و یکی از جامع‌ترین دوره‌ها در زمینه راه اندازی کسب‌وکار را به شما معرفی کنیم.

پس در ادامه همراه ما باشید.


استارتاپ چیست؟

استارتاپ واژه‌ای است که در سال‌های اخیر بسیار به گوشمان خورده است. اگر چه در تعریف استارت‌آپ تاکیدی بر این مسئله وجود ندارد که حتماً فعالیت آن در حوزه تکنولوژی یا فن‌آوری اطلاعات باشد، اما به این دلیل‌که در سال‌های اخیر بسیاری از استارت‌آپ‌ها پیرامون این زمینه‌ها شکل گرفته‌اند، گاهی در تعریف آن به این مسئله هم اشاره می‌شود که استارت‌آپ باید در این دو حوزه فعال باشد.

همان‌طور که در مطالب قبلی توضیح دادیم همه استارت آپ‌ها به منظور ایجاد یک کسب‌وکار، بهبود شرایط و ارتقای سطح زندگی راه‌اندازی می‌شوند.

آشنایی با بهترین استارتاپ‌های ایرانی

راه اندازی یک کسب و کار سخت نیست. به شرط آن‌که پیش از شروع کار، با دنیای آن آشنا باشیم و بتوانیم قدم‌های اصولی و درستی در راستای تحقق ایده خود برداریم.

اما چطور؟

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای آشنایی اصولی با استارتاپ و راه‌اندازی آن، استفاده از دوره‌های آموزشی راه‌اندازی کسب‌وکار است.

مدرسه استارتاپی شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف، این فرصت را برای تمام علاقه‌مندان کارآفرینی در سراسر کشور فراهم کرده تا بتوانند وارد مسیر کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکار خود شوند.

در ادامه به معرفی بیشتر مدرسه استارتاپی می‌پردازیم.


مدرسه استارتاپی شریف

مدرسه استارتاپی شریف به تمام علاقه‌مندان و افرادی که در پی راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستند، کمک می‌کند تا وارد این مسیر شوند و آموزش‌های لازم برای حضور در این فضا را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

شما در این رویداد:

 1.  اولین قدم‌های تبدیل شدن به یک کارآفرین استارتاپی را برمی‌د‌‌ارید.
 2. با مفاهیم کلیدی در این مسیر پرپیچ‌وخم آشنا می‌شوید.

هدف از برگزاری این دوره:

مدرسه استارتاپی با هدف آموزش و گسترش فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان ایرانی برگزار می‏‌شود و شروعی برای ورود به مسیر کارآفرینی و دنیای کسب‌وکار است.

آموزش راه اندازی کسب و کار


مخاطبان این دوره چه کسانی هستند؟

 • افرادی که ایده‌های بزرگی در سر دارند، اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند.
 • افرادی که قصد راه‌اندازی یک استارتاپ را دارند.
 • دانشجویانی که می‌خواهند وارد دنیای کارآفرینی شوند.
 • علاقه‌مندان به اکوسیستم کارآفرینی


مدت زمان و مدل برگزاری مدرسه استارتاپی:

 • مدرسه استارتاپی شتاب‌دهنده شریف یک برنامه 6 هفته‌ای آموزشی است که به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 • در این برنامه باتوجه به سرفصل‌های مشخص، به‌صورت هفتگی، محتواهای آموزشی (در قالب ویدئو و مقاله) در اختیار شما قرار می‌گیرد.
  در پایان هر هفته متناسـب با محتوای دوره، تمرین‌‏هایی برای شما درنظر گرفته شده است و پس از انجام تمرین، دسترسی به محتوای هفتـه بعد برای شما فعال می‏‌شـود.


  مزایای شرکت در مدرسه استارتاپی:
 • شما می‌توانید با ماحصل آموخته‌های خود وارد فرآیند شکل‏‌گیری کسـب‌وکار خودتان بشوید.
 • آماده هستید تا برای ورود به شتاب‌دهنده‌‎ها اقدام نمایید.

نتیجه‌ای که در انتهای دوره به دست خواهد آمد:

در پایان این دوره با مبانی راه‌اندازی یک کسب‌وکار آشنا شده‌‎اید و می‌‏توانید با آموخته‌‏های‌تان وارد فرآیند شکل‏‌گیری کسب‌وکار خود شوید.

شما آماده هستید برای ورود به شتابدهنده‌‎ها اقدام نمایید و اگر علاقه‌‏مند به همکاری با یک استارتاپ‏ هستید، روزمه خود را برای ما ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد دومین دوره مدرسه استارتاپی اینجا را کلیک کنید