همگرایی پارک‌های علم و فناوری، لازمه پیگیری مطالبات در شورای شهر تهران

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت : برای رسیدگی به مطالبات پارک‌های علم و فناوری و تدوین لوایح در شورای شهر تهران نیازمند تک‌صدایی و هم‌افرایی پارک‌های علم و فناوری مستقر در تهران هستیم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، دکتر احمد صادقی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف با مجید دهبیدی‌پور، رئیس پارک علم و فناوری شریف گفت‌وگو کرد و در جریان دغدغه‌ها، مشکلات و پیشرفت‌های این مجموعه قرار گرفت.
صادقی درباره راهکارهای شورای اسلامی شهر تهران برای رفع دغدغه‌های پارک علم و فناوری شریف گفت:در بازدیدهای مختلفی که از پارک‌های علم و فناوری مستقر در تهران داشتم با دغدغه‌ها و مشکلات مختلفی روبه‌رو شدم به همین دلیل معتقدم تا زمانی که تک‌صدایی و هم‌افزایی بین پارک‌های علم و فناوری مستقر در تهران به وجود نیاید نمی‌توان به یک گام بزرگ برای حل مسائل و مشکلات امیدوار بود.
وی با تاکید بر این که تدوین یک سند جامع در راستای پیگیری مطالبات یک امر ضروری است، افزود: با تشکیل جلسات هم‌افزایی میان پارک‌های علم و فناوری مستقر در تهران و رسیدن به یک سری مطالبات واحد می‌توان فرآیندی را ایجاد کرد تا این مطالبات با تبدیل‌شدن به لوایح مختلف در صحن شورای شهر تهران مطرح و موانع و مشکلات برطرف شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت جدید شهری از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری استقبال می‌کند،اظهارکرد: در شرایط پساکرونا تنها علم و فناوری بود که به کمک مردم آمد بنابراین باید فضایی فراهم شود تا علم و فناوری به کمک حل بسیاری از مسائل و مشکلات بیاید.

وی با اشاره به مشکل کمبود فضای فیزیکی برای فعالیت شرکت‌های زیر مجموعه پارک‌های علم و فناوری اظهار کرد: کرونا سبک زندگی را در شهر تهران تغییر داده است این تغییر نه تنها در تهران بلکه در کل دنیا به وجود آمده است به همین دلیل با تغییر سبک زندگی، شهرداری تهران با فضاهای خالی زیادی رو‌به‌رو شده است به طور مثال فرهنگسرای بهمن با آن وسعت بزرگ یک سال است که تعطیل شده و هیچ فعالیتی به دلیل کرونا انجام نمی‌دهد، از این دست فضاها در شهر تهران زیاد وجود دارد بنابراین می‌توان از این ظرفیت‌ها برای توسعه پارک‌های علم و فناوری استفاده کرد.
در ادامه این دیدار مجید دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری شریف نیز با اعلام آمادگی برای ایجاد یک پیوند ارزش‌آفرین میان پارک‌های علم و فناوری مستقر در تهران گفت: برقراری یک زنجیره ارزش‌آفرین میان پارک‌های علم و فناوری و شورای شهر تهران به طور قطع می‌تواند منجر به یک اتفاق مثبت در عرصه علم و فناوری در شهر تهران شود.