آخرین جلسه شورای پارک علم و فناوری دانشگاه شریف در سال 1400 برگزار شد

روز یکشنبه 22 اسفندماه 1400 جلسه شورای پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با حضور «آقای دکتر جلیلی، ریاست دانشگاه صنعتی شریف » و دیگر اعضای شورا به صورت مجازی برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری شریف «آقای مهندس دهبیدی‌پور، ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه» در این جلسه پس از بیان خلاصه‌ای از روند شکل‌گیری ساختار و سازمان پارک، به شرح اهم اقدامات و دستاوردهای پارک در طول سال 1400 پرداختند.
از مهمترین مواردی که مهندس دهبیدی‌پور به عنوان اقدامات سال 1400 بیان کردند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
• پذیرش بیش از 100 واحد فناور جدید در سه مرحله پیش رشد، رشد و پسارشد
• افتتاح و شروع به کار برج فناوری طرشت در ناحیه نوآوری شریف با بیش از 15 هزار مترمربع زیربنا
• استقرار شرکت‌ها و 3 مرکز نوآوری تخصصی در ساختمان جدید هوافضا
• تجهیز و راه‌اندازی استودیو چند رسانه‌ای پارک
• به‌سازی فضای ساختمان‌های مرکز رشد
• پرداخت کمک مالی بلاعوض به بیش از 70 واحد فناور
• برگزاری بیش از 4500 نفر ساعت دوره‌های آموزشی
• اجرای طرح تکانه با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی در 4 دانشکده
• انتشار گزارش عملکرد 7 ساله شتاب‌دهنده شریف، انتشار ویژه‌نامه ناحیه نوآوری شریف با همکاری روزنامه دنیای اقتصاد، حمایت از نشر کتاب راهنمای سرمایه‌گذاری خطر پذیر با همکاری انتشارات راه پرداخت
در ادامه رئوس برنامه‌های آتی پارک توسط ایشان بیان و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بهبود فضای استقرار شرکت‌های دوره رشد، شروع عملیات حداقل یک مجتمع فناوری جدید در سطح ناحیه و ارتقا سبد خدمات پارک به عنوان سه محور اصلی برنامه های پارک برای سال آینده بیان شدند.

در این جلسه آقای دکتر جلیلی ضمن تشکر از دستاوردهای حاصله، توصیه کردند، تلاش کنیم تا شرکت‌های فناور مستقر در ناحیه نوآوری شریف از خدمات و امکانات ویژه‌ای بهره‌مند شوند. ایشان همچنین افزودند در راستای ایجاد مجتمع‌های فناوری جدید باید فعالیت بیشتری داشته باشیم و بکوشیم تا سرمایه‌گذاری‌ها در ناحیه نوآوری شریف بیشتر شود.
دیگر اعضای شورای پارک ضمن بیان نکات و دیدگاه‌های خود در رابطه با برنامه‌های پارک تاکید کردند که شکل‌گیری فضای پویای ناحیه نوآوری دستاوردهای بسیاری را مانند کاهش مهاجرت نخبگان، رفع نیازهای جامعه توسط شرکت‌های فناور و افزایش امیدواری در میان جوانان کشور به همراه داشته است.

در انتهای جلسه از زحمات و تلاش‌های ارزشمند «آقای دکتر موحدی، معاون پیشین پژوهش و فناوری دانشگاه» در رابطه با توسعه زیست‌بوم کارآفرینی دانشگاه و پیشبرد برنامه‌های پارک علم و فناوری تشکر و قدردانی شد.