وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر «سیدعباس موسوی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه صنعتی شریف» منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی دکتر «سیدعباس موسوی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه صنعتی شریف» منصوب کرد.

سید عباس موسوی دانش‌آموخته رشته مهندسی شیمی با گرایش پلیمر و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با مرتبه دانشیار است که سابقه مسئولیت حوزه ریاست مرحوم دکتر روستا آزاد و ریاست مرکز پژوهشی بیوشیمی دانشگاه صنعتی شریف را در کارنامه خود دارد.

در حکم محمدعلی زلفی‌گل خطاب به سیدعباس موسوی آمده است: انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌‌های اسلامی، مبانی علمی و روحیۀ انقلابی و توجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی(کارکنان)،نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری به ویژه «تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت» با رویکردی تحول گرایانه و مسأله محور در راستای تحقق «تمدن نوین اسلامی» حرکت در مرزهای دانش و دستیابی به دیپلماسی و مرجعیت علمی به انجام رسانید.
توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه از خدمات و تلاش‌های دکتر رسول جلیلی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در مدت زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

رسول جلیلی در تاریخ ۲۶ مهر ۱۴۰۰ از سوی محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سمت سرپرستی دانشگاه صنعتی شریف برگزیده و پس از تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی در ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ به ریاست این دانشگاه منصوب شد.