مدیریت مزارع با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای

هم‌بنیان‌گذار شرکت بوم‌نگاران هوشمند امید (ست پلت) گفت: کشاورزان با بهره‌گیری از تصاویر ماهواره‌ای و خدمات ارائه‌شده این شرکت می‌توانند به طور کاملاً دقیق مزرعه خود را مدیریت کنند.
به گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری شریف «امید همتی، هم‌بنیان‌گذار شرکت ست‌پلت» گفت: این شرکت با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای برای کشاورزان نقشه‌هایی تولید می‌کند که بتوانند زمین‌های خود را بهتر مدیریت کنند.
همتی اظهار کرد: کشاورزان با بهره‌گیری از این نقشه‌ها و تصاویر می‌توانند به‌موقع متوجه شوند در چه نقاطی پوشش گیاهی ضعیف شده یا از بین رفته و در چه نقاطی نیاز به آبیاری و کوددهی وجود دارد.
وی با بیان اینکه این نقشه‌ها با بکارگیری تصاویر ماهواره‌ای اتحادیه اروپا و سازمان فضایی آمریکا تهیه می‌شود، تصریح کرد: هر ۶ روز یک بار از هر نقطه از ایران تصویر داریم و می‌توانیم این اطلاعات را در اختیار کشاورزان قرار دهیم.
به گفته هم‌بنیان‌گذار شرکت ست‌پلت، نقشه‌ها از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت شرکت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. کشاورزان باید ابتدا ثبت‌نام کنند، یک ماه به‌طور رایگان از خدمات شرکت بهره‌مند شوند و بعد می‌توانند به صورت ماهانه اشتراک تهیه کنند.
همتی با بیان اینکه نقشه‌ها کمک می‌کند کشاورزان در دوران «داشت» مدیریت بهتری بر مزرعه داشته باشند، تصریح کرد: مهندسان کشاورزی شرکت ما با استفاده از نقشه‌ها به صورت هفتگی توصیه‌هایی به کشاورزان ارائه می‌کنند.