ستاری: نوآوری دانش‌بنیان‌ها در قالب برنامه‌ای مشترک به صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی می‌رسد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از نهایی شدن برنامه کاملی برای رسوخ فناوری و نوآور دانش‌بنیان‌ها در حوزه‌های مختلف عمرانی، با مشارکت وزارت راه و شهرسازی در هفته آینده گفت.

 

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای اخیر با اعضای کمیسیون‌های مختلف در مجلس شورای اسلامی از جمله اعضای کمیسیون‌های کشاورزی، صنعت، آموزش و امروز نیز کمیسیون عمران جلسات مشترکی داشتیم.

 

وی ادامه داد: در حوزه مرتبط با کمیسیون عمران پروژه های متعددی را در دستور کار داریم و به دنبال این هستیم که برنامه کاملی را در سه بخش حوزه های مختلف عمرانی تا هفته آینده با وزارت راه و شهرسازی جهت طرح در دولت نهایی کنیم که مقدمات آن انجام شده و امیدواریم توسعه پیدا کند.

 

ستاری با بیان این‌که توسعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در داخل وزارتخانه پیگیری می‌شود ادامه داد: پروژه‌های پرچم دار و ملی در حوزه‌های هوایی، حمل و نقل درون و برون شهری از جمله اتوبوس و مترو و همچنین پروژه های طرح کلان ملی در فناوری‌های جدید ساخت و ساز از جمله محورهای طرح برنامه مشترک با وزارت راه و شهرسازی بوده که البته بحث اصلی نیز توسعه تکنولوژی درحوزه ساختمان است.

 

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ابزار امیدواری کرد با همراهی کمیسیون عمران اتفاقات خوبی در حوزه توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در بخش مسکن و حمل و نقل رخ دهد.

 

وی در ادامه بیان کرد: همچنین از اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز دعوت کردیم تا از توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در حوزه های مختلف از جمله آب، انرژی، ساخت و ساز و راه بازدید داشته باشند. امیدواریم با همیاری مجلس شاهد تحقق شعار سال باشیم.

 

منبع اصلی خبر
مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری