به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسمی که روز شنبه 11 تیرماه با حضور رئیس جمهور، وزیر اقتصاد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس کمیسیون صنعت مجلس، ریاست اتاق بازرگانی ایران و جمعی از مقامات دولتی  در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، از مهندس سعید زکایی مدیرعامل شرکت پارسا پلیمر شریف تقدیر کرد.

شرکت پارسا پلیمر شریف در این مراسم که در روز ملی صنعت و معدن و به نام هفته «تولید و تجارت» نام‌گذاری شده است، با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کار گروه انتخاب برگزیدگان وزارت صمت به عنوان شرکت پیشگام در حوزه تحقیق و توسعه از سوی وزارت صمت انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

گفتنی است شرکت پارسا پلیمر شریف عضو پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، با تکیه بر پیشینه‌ی غنی تحقیقات دانشگاهی و تعاملات صنعتی در سال 1386 پا به کارزار تولید آمیزه‌های پلیمری کشور گذاشت و با بهره جستن از تیم‌های توانمند مهندسی، بازرگانی و عملیاتی هر ساله به تناژ تولید بالاتر به تنوع کاربری بیشتر در محصولات و همچنین تکنولوژی‌های جدیدتر در تولید و آمیزه‌سازی دست یافت. در حال حاضر این شرکت ظرفیت تولید 20 هزار تن آمیزه در سال را دارد و با اتکا به نیروی انسانی متخصص، تجهیزات به‌روز و آزمایشگاه‌های مجهز خود بالاترین استانداردها و کیفیت محصولات را برای مشتریان خود تضمین می‌کند.

محصولات این شرکت دانش بنیان بر پایه انواع پلیمرهای مهندسی و پلی‌اولفینی در صنایع مختلف از خودرو تا لوازم خانگی و از تجهیزات الکتریکی تا فیلم‌های گلخانه پاسخگوی نیاز تولیدکنندگان است. جریان پایدار دانش در سازمان و بهره‌گیری از روش‌های نو و پربازده تولید در این مجموعه، سبب شده تا نه تنها محصولات پارسا پلیمر شریف به یک رقیب جدی برای مواد مشابه وارداتی تبدیل شوند. بلکه صادرات محصولات این شرکت به کشورهای دیگر همراه با اخذ تاییدیه‌های بین‌المللی از بزرگترین سازندگان جهانی صنعت خودرو، لوازم خانگی و لوله نیز آغاز گردد که خود گام ارزشمندی در اعتلای صنعت آمیزه‌سازی کشور در جهان خواهد بود.

همچنین در تعاملات بین المللی نیز صادرات محصول، ارایه خدمات فنی و مهندسی و ایجاد مراکز نوآوری بسیار کلیدی و… از اهم فعالیتهای این مجموعه به شمار میآید و قراردادهای همکاری با شرکتهای بزرگ بین المللی پیش از این نیز منعقد و توسعه این مناسبات در دستور کار قرار دارد تا جایی که پیش بینی می‌شود با یک برنامه‌ریزی جدی در آینده نزدیک یکی از شرکت‌های سرآمد و نوآور مبتنی بر دانش در سایز متوسط جهانی تبدیل شود. شرکت پارسا پلیمر شریف همچنین با ایجاد یک مرکز نوآوری و فناوری بزرگ، که مقدمات ساخت آن نیز فراهم شده است قصد دارد ضمن سرعت بخشیدن به تولید  محصولات جدید نوآورانه بستر به وجود آمدن شرکتهای بیشتری را در دل این زیست بوم مهیا کند.

این شرکت علاوه بر نگاه ویژه خود به مقوله مسئولیت اجتماعی، به آموزش کودکان کار و بهبود وضعیت معیشت آنها اهتمام می‌ورزد. کمک در ساخت و تجهیز بیمارستان کودکان قزوین از اهم اینگونه فعالیت‌هاست.

شرکت در حوزه محیط زیست با تاسیس شرکت زیست پلیمر شریف، در کنار تولید محصولات دوستدار محیط زیست با اخذ استانداردهای بین‌المللی و گواهیهای ثبت اختراع زیست تخریب پذیر و ترویج برنامه‌هایی از قبیل مشارکت در احیای جنگل‌ها و حمایت مادی و معنوی در طرحهای درخت کاری از جمله فعالیتهای تعریف شده در برنامه‌ریزیهای مدون مجموعه پارسا پلیمر شریف است.