برگزاری نشست مشترک میان شرکت فرتاک رایانش ابری شریف و شرکت تپلایف

در پی سیاست جدید پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف مبنی بر گسترش دامنه خدمات و انجام فعالیت در زمینه هم‌رسانی شرکت‌های پذیرفته شده در پارک و شرکت‌های پیشرو در بازار، اولین نشست مشترک میان شرکت فرتاک رایانش ابری شریف و شرکت تپ‌لایف در تاریخ دوشنبه 27 شهریور 1402 در مجتمع گلستان پارک علم و فناوری شریف برگزار شد.

در ابتدای این نشست آقای دکتر شفاعی مسئول توسعه فناوری و تجاری‌سازی پارک، ضمن اشاره به برنامه‌های جدید پارک در زمینه کمک به توسعه بازار شرکت‌های عضو، هدف از این نشست را حصول آشنایی نزدیک از محصولات و توانمندی‌های شرکت فرتاک رایانش ابری شریف برای مدیران و کارشناسان شرکت تپلایف و یافتن زمینه‌های همکاری میان دو شرکت عنوان نمود.

در ادامه این نشست بنیانگذاران شرکت فرتاک رایانش ابری شریف به معرفی محصولات خود پرداختند. این شرکت محصولات خود را که شامل اقلامی مانند کلید و پریز هوشمند می‌باشند را با نشان تجاری لکسیت به بازار عرضه می‌کند و در زمینه اجرای طرح‌های هوشمندسازی ساختمان‌ها نیز فعال است. محصولات لکسیت کاملا در درون شرکت فرتاک طراحی و ساخته شده‌اند و بدون نیاز به سیم‌کشی در ساختمان براحتی می‌توانند جایگزین کلید و پریزهای معمولی شوند. این محصولات با محصولات مشابه خارجی در بازار رقابت می‌کنند و از آن جا که نرم‌افزار آن‌ها کاملا بومی می‌باشد، از نظر پشتیبانی محصول بر رقبای خارجی برتری دارند.

در این نشست، مدیران و کارشناسان شرکت تپ‌‌لایف نیز با طرح پرسش‌های فنی، ویژگی‌ها و توانمندی‌های محصولات و تیم فنی شرکت فرتاک را محک می‌زدند و با اذعان به این که محصولات و نرم‌افزار شرکت فرتاک از سطح کیفی قابل قبولی برخوردارند، تمایل خود را به ادامه یافتن این مذاکرات ابراز نمودند.

 بر این اساس، دومین نشست مشترک میان مدیران دو شرکت نیز با همراهی آقای دکتر شفاعی مسئول توسعه فناوری و تجاری‌سازی پارک در تاریخ دوشنبه 10 مهر 1402 در محل شرکت تپ‌لایف برگزار شد.

در این نشست، مدیر عامل شرکت تپ‌لایف به معرفی امکانات و بخش‌های مختلف نرم‌افزار هوشمندسازی خود و طرح‌های هوشمندسازی اجراشده پرداخت و به پرسش‌های مدیران و کارشناسان شرکت فرتاک رایانش ابری شریف پاسخ گفت.

در پایان، مدیران هر دو شرکت بر این مهم تاکید داشتند که زمینه‌های خوبی برای همکاری مشترک و ایجاد هم‌افزایی وجود دارند و تصمیم بر این شد که این نشست‌ها با هدف تبیین جزییات و محدوده و شرایط این همکاری‌ها ادامه یابد.