کسب مقام اول شرکت کیاهوشان آریا در نخستین دوره جایزه نوآوری آزاده

در نخستین رویداد جایزه نوآوری «آزاده» به یاد «آزاده داننده» رئیس ادوار انجمن ملی زنان کارآفرین و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار شد، شرکت کیاهوشان آریا در بخش شرکت‌های با محصول نوآورانه با سرویس احراز هویت دیجیتال ویدا موفق به کسب مقام اول شد.

نخستین رویداد جایزه نوآوری آزاده بدون محدودیت موضوعی برگزار شد و براین اساس استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای برگزیده در حوزه‌های مختلفی همچون سلامت و پزشکی، محیط زیست، گردشگری و توریسم، آموزش، کشاورزی و دامپروری، سرگرمی و… ایده‌های نوآورانه خود را مطرح کردند.

در این رویداد میان زنان فعال در حوزه کارآفرینی، شبکه‎‌سازی انجام گرفت و در نهایت ازمیان ۲۵ تیم شرکت‌کننده در این رویداد ۹ تیم به عنوان تیم‌های برتر این رویداد انتخاب شدند.

در بخش شرکت‌های با محصول نوآورانه تیم‌های ویدا (پلتفرم احراز هویت دیجیتال)، آرتیدام (دامداری هوشمند) و کوآدو (تولید نانو) به عنوان تیم‌های اول تا سوم معرفی شدند. 

شرکت دانش‌بنیان کیاهوشان آریا سرویس احراز هویت دیجیتال خود را مبتنی‌بر بروزرسانی الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و با در نظر گرفتن سه هدف اساسی دقت، امنیت و سرعت، طراحی و ارائه کرده است.

 VIDA، سرویس احراز هویت دیجیتال تحت وب ابری (SaaS) است که مبتنی بر پارامتر بایومتریک چهره پیاده‌سازی شده است. با استفاده از سرویس‌ تأیید هویت دیجیتال ویدا می‌توان، حضور کاربران را به صورت غیر حضوری، تمام خودکار و برخط و از طریق تشخیص بسیار دقیق چهره و گفتار مورد تأیید (Verified) قرار داده و آن را با کمک الگوریتم های پیشرفته ضد کلاهبرداری (anti-spoofing) ایمن کرد.