یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 20 الی 23 اردیبهشت‌ماه 1401 در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.
این نمایشگاه سه هدف را دنبال می‌کند که نخستین هدف، به سرمایه‌گذاری مربوط است و به ارتباط سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی با شرکت‌های دانش بنیان و خلاق منجر می‌شود. هدف دوم، در بخش مشارکت و همکاری میان شرکت‌های داخلی و بین‌المللی می‌پردازد و هدف سوم، گفت‌وگو و شبکه‌سازی میان فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری است.
«سجاد عباسی‌قشمی، دبیر برگزاری رویداد اینوتکس» با بیان اینکه برای رسیدن به این سه هدف، نیاز است تا رویدادها و برنامه‌های مختلفی در طول سال، در کنار اینوتکس برگزار شود، گفت: این برنامه‌ها شامل معرفی شرکت‌های خلاق به سرمایه‌گذاران، رفع نیاز فناوران و … است. این برنامه‌ها مجموعه 23 رویداد مختلف را شامل شده که در کنار اینوتکس برگزار می‌شوند.
عباسی با بیان اینکه انتظار می‌رود میزان شرکت و استقبال در اینوتکس 2022، چشم‌گیرتر از سال گذشته باشد، گفت: در دوره گذشته، اینوتکس 24 هزار مخاطب داشت و حدود 400 شرکت و غرفه‌دار در این رویداد حضور یافتند که انتظار می‌رود این تعداد، در نمایشگاه امسال با رشد قابل توجهی همراه باشد.
در این رویداد، پارک فناوری پردیس، صاحب امتیاز این نمایشگاه بوده و دبیرخانه این نمایشگاه با همکاری شرکت‌های مختلف از بخش خصوصی، برگزارکنندگان نمایشگاه خواهند بود. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری، از حامیان و پشتیبان‌های دائمی نمایشگاه هستند.