حضور ۳ شرکت‌ عضو پارک علم و فناوری شریف در نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات کشاورزی

شرکت‌های شریف اگروبات، فن رویش نوین ویرا و ست پلت عضو پارک علم و فناوری شریف در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات ادوات، تجهیزات و پهبادهای کشاورزی حاضر شدند و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، شرکت‌ شریف اگروبات در زمینه افزایش بهره‌وری صنعت و کشاورزی به کمک محلول‌پاشی با پهپاد فعالیت می‌کند. محصول شرکت اگروبات برای محلول‌پاشی و جامدپاشی باغات، سنجش از دور و پایش اراضی کشاورزی و ارائه راه حل‌های رباتیک و اتوماسیون استفاده می‌شود و پرواز خودکار و هوشمند در شب و روز، افزایش چشمگیر سرعت، پوشش کامل و یکنواخت مزارع و باغات، صرفه‌جویی در مصرف آب تا ۹۸ در صد، حذف لهیدگی و تلفات محصول و حفظ سلامت کاربران از جمله مزیت‌های محصولات این شرکت است.

شرکت ست پلت در حوزه ارائه تصاویر ماهواره‌ای، ماتریس اعداد و نقشه‌ها و الگوریتم به کشاورزان و ناظران بخش کشاورری در راستای افزایش کارایی فعالیت می‌‌کند. این شرکت خدماتی کاملاً خودکار با استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش تصاویر ماهواره‌ای و هوایی برای جنبه‌های مختلف منابع طبیعی را عرضه و در نهایت توصیه‌هایی در زمینه کاشت داشت برداشت و تناسب زراعی برای کشاورزان، میزان بهره‌برداری از مراتع، مسائل حقوقی و کشف تقلب، ارائه تحلیل‌های اقتصادی و ریسک، پایش و ارزیابی خسارت بلایا و موارد دیگر را ارائه می‌کند.

شرکت فن رویش نوین ویرا (گروتک) نیز در حوزه تولید دستگاه‌های آبیاری و تغذیه هوشمند کشت هیدروپونیک، یعنی بدون خاک، فعال است. محصول این شرکت عملیات تهیه محلول غذایی ایده‌آل برای کشت هیدروپونیک و آبیاری گلخانه‌ای را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام می‌دهد.

این نمایشگاه ۱۱ تا ۱۴ آبان ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در نمایشگاه شهر آفتاب پذیرای علاقمندان است.