تغییر سازو کارهای وزارت صمت به نفع شرکت‌های دانش بنیان

وزیر صمت مهم‌ترین عامل حمایتی این وزارت خانه برای تسهیلگری در سازو کار شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان را فراهم کردن شرایط فروش و ورود به بازار عرضه دانست و در این رابطه اعلام کرد سازوکارهای وزارت صمت تغییر کرده است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره سازوکارهای وزارت صمت در مورد شرکت‌های دانش بنیان گفت وزارت صمت رویکرد و سازو کار خود را برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تغییر داده است. به عنوان‌ مثال در مورد جایزه ویژه‌ای که هر ساله وزارت صمت برای کارها و مشاغل مختلف برگزار می‌کند شاخص‌هایی از این مسابقه تغییر کرد تا شرکت‌های دانش‌بنیان هم بتوانند در آن شرکت کنند.
او در ادامه صحبت‌های خود به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تاکید کرد.
وزیر صمت همچنین اعلام کرد این وزارتخانه دفاتر تخصصی ایجاد کرده است که این دفاتر قرار است در بخش صنعت، معدن و تجارت ارتباطی را با شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فناورانه ایجاد کند.
او ایجاد بازار فروش و عرضه محصولات و خدمات برای شرکت‌های دانش‌بنیان را مهم دانست و در این مورد حمایت وزارت صمت را به شرکت‌ها وعده داد.
فاطمی‌امین در دومین روز از نمایشگاه پارک علم و فناوری دانشگاه شریف از همه غرفه‌های حاضر در این‌نمایشگاه بازدید کرد. در این بازدید مدیران عامل شرکت‌ها و واحدهای فناور دغدغه‌های خود را با وزیر درمیان گذاشتند. از جمله دغدغه‌های مدیران کسب پروانه فعالیت، تحریم برای ورود به صادرات بازار بین‌الملل، کسب طلب از برخی شرکت‌های بزرگ صنعتی در حوزه‌های مختلف بود و فاطمی‌امین وعده داد اقدامات لازم برای حل و فصل این‌موارد در وزارتخانه انجام خواهد شد.