حضور پُررنگ ناحیه نوآوری شریف در نمایشگاه هفته دفاع مقدس

شرکت‌های «شریف اگربات، کهربا ماشین پارسیان(اوتک)، فناوران فراسنجش شریف و توسعه محصول کیا صنعت شریف(تومکص)» در نمایشگاه دستاوردهای هفته دفاع مقدس حاضر شدند و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه، نمایشگاه دستاوردهای هفته دفاع مقدس در دانشگاه تهران برگزار و برخی دستاوردهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز به نمایش گذاشته شد.

در این نمایشگاه چهار شرکت از ناحیه نوآوری شریف حضور داشتند:

شرکت‌ شریف اگربات در زمینه افزایش بهره‌وری صنعت و کشاورزی به کمک محلول پاشی با پهپاد فعالیت می‌کند. محصول شرکت شریف اگربات برای «محلول پاشی و جامدپاشی باغات، سنجش از دور و پایش اراضی کشاورزی و ارائه راه حل‌های رباتیک و اتوماسیون» استفاده می‌شود و پرواز خودکار و هوشمند در شب و روز، افزایش چشمگیر سرعت، پوشش کامل و یکنواخت مزارع و باغات، صرفه جویی در مصرف آب تا ۹۸ درصد، حذف لهیدگی و تلفات محصول و حفظ سلامت کاربران از جمله مزیت‌های محصولات این شرکت است.

شرکت دانش‌بنیان اوتک نیز که در زمینه تولید دوچرخه‌های برقی فعالیت می‌کند، سه مدل دوچرخه برقی در بازار عرضه کرده است علاوه بر این دوچرخه‌های معمولی را با کیت‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ وات به دوچرخه‌های برقی تبدیل می‌کند.

شرکت فناوران فراسنجش شریف که در پارک علم و فناوری شریف مستقر است، یکی دیگر از شرکت‌کنندکان این نمایشگاه بود. این شرکت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات ابزار دقیق و اندازه‌گیری که در حوزه نفت و گاز استفاده می‌شود، فعالیت می‌کند.

شرکت توسعه محصول کیاصنعت شریف نیز در صنایع نفت و گاز و تولید انواع بیرینگ‌های الاستومری شعاعی برای صنایع هوایی و هلیکوپتر فعال است که در نمایشگاه دفاع مقدس حضور پررنگ داشت.

در جریان برگزاری این مراسم افراد مختلف از جمله شهردار منطقه شش تهران، از غرفه‌های شرکت‌های ناحیه نوآوری شریف بازدید و درباره محصولات تولیدی این شرکت‌ها اطلاعات کسب کردند.