امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ روز دوشنبه 6 دی‌ماه، در نشستی با حضور «دکتر رسول جلیلی، سرپرست دانشگاه، دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه همچنین ­محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب، ­امین منانی، رئیس هیئت مدیره شرکت­ گروه­ صنعتی­ انتخاب و دکتر محمدحسین فهیمی، مدیر عامل شرکت گروه ­صنعتی انتخاب ­الکترونیک آرمان» تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان، در زمینه فناوری و نوآوری منعقد شد.
در ابتدای مراسم ­«محمدرضا دیانی، مدیرعامل گروه توسعه ­سرمایه‌گذاری انتخاب» ضمن معرفی ظرفیت‌های این شرکت افزود: به دنبال ایجاد یک جریان علمی تخصصی هستیم تا اقتصادهای دنیا را تحلیل کند.
وی در ادامه بر گسترش همکاری صنعت و دانشگاه و تجاری‌سازی ایده‌ها و دستاوردهای علمی تاکید کرد.
سپس «دکتر جلیلی، سرپرست دانشگاه شریف» تجاری‌سازی ایده‌های نوین و سرمایه‌های فکری دانشگاهی را ضرورتی جدی برای توسعه اقتصاد کشور عنوان کرد.

دکتر جلیلی ضمن ابراز خرسندی از همکاری مشترک دانشگاه صنعتی شریف و گروه صنعتی انتخاب این همکاری را فرصتی برای  بهره­‌گیری بهینه از توانمندی­‌ها و ظرفیت‌‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری در صنعت و بهینه‌سازی اقتصاد کشور دانست.

گفتنی است این تفاهم‌نامه به‌منظور توسعه همه جانبه همکاری­‌های علمی، پژوهشی و فناورانه و بهره­‌گیری از توانمندی­‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه جهت انجام طرح­‌های تحقیقاتی و نوآورانه با هدف خلق فناوری­‌های دانش­‌بنیان و تجاری­‌سازی آنها، در حوزه­‌های مختلف مورد نیاز و علاقه انتخاب، از طریق استقرار دفتر فناوری ­و­ نوآوری انتخاب (اسنواتک) در مرکز نوآوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف به امضاء رسید.
شایان ذکر است این تفاهم‌نامه در 10 ماده تنظیم شده است و مدت آن 5 سال از زمان استقرار و آغاز به ­کار دفتر فناوری ­و ­نوآوری انتخاب (اسنواتک) در دانشگاه خواهد بود و این مدت تا دو دوره 5 ساله قابل تمدید است.