بازدید دکتر ستاری، معاون علمى و فناورى رئیس جمهور از برخی پروژه‌های عمرانی دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، روز سه‌شنبه 2 آذرماه « آقای دکتر سورنا ستاری، معاون علمی فناوری رییس جمهمور» با حضور دکتر جلیلی سرپرست دانشگاه و مهندس دهبیدی‌پور رئیس پارک علم و فناوری از مرکز شتابدهی انرژی در دانشکده مهندسی انرژی و مجموعه اتاق‌ تمیز دانشگاه بازدید کرد. مجموعه اتاق تمیز، هفت اتاق با گریدهای مختلف است. این مجموعه در مرحله نهایی قرار دارد و همکارانی که به فضای اتاق تمیز نیاز دارند می‌توانند با استفاده از این فضاها طرح‌های پژوهشی و ارتباط با صنعت خود را پیش ببرند.

دکتر ستاری در جریان این بازدید از واحدهای فناور مرکز رشد که در ساختمان جدید دانشکده هوافضا مستقر شده‌اند، بازدید کرد همچنین تعدادی از واحدها به تشریح فعالیت خود پرداختند.
بعد از اتمام بازدید ساختمان جدید دانشکده مهندسی هوافضا دکتر ستاری از شرکت دانش بنیان فناوری امواج بصیر در بیرون دانشگاه هم بازدید کرد.
شرکت دانش‌بنیان فناوری امواج بصیر فعال در زمینه طراحی و توسعه محصولات مراقبت فرودگاهی است که به همت تعدادی از استادان، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است. پروژه ساخت دستگاه Body Scanner از سال 1393 توسط تعدادی از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با حمایت معاونت پژوهشی این دانشگاه آغاز شد. پس از گذراندن فازهای اولیه و اثبات مفهومی، با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نمونه اولیه نخستین دستگاه بومی Body Scanner مبتنی بر فناوری امواج میلی متری در سال 1397 تولید شد. دکتر محمد فخارزاده و دکتر امین خواصی توضیحاتی در مورد فناوری‌های به کار رفته در طراحی و ساخت دستگاه Scitence ارائه کردند.