بازدید رئیس جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه ناحیه نوآوری شریف

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه 16 آذرماه به مناسبت روز دانشجو با حضور در دانشگاه صنعتی شریف پس از ادای احترام به شهدای این دانشگاه، از نمایشگاه دستاوردهای مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه با شعار «پیشران نوآوری، تجلی خودباوری» بازدید کرد. وزیر علوم تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهور ایشان را در این بازدید همراهی کردند.
دکتر رئیسی در این بازدید در جریان آخرین دستاوردهای اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف در حوزه‌های مختلف هوافضا، صنعت خودرو، مخابرات، آب و انرژی، نیروگاه‌های خورشیدی، محیط زیست، کشاورزی، الکترونیک، دارو و تجهیزات پزشکی قرار گرفت.
در این بازدید محققین جوان کشورمان ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای خود، پیشنهادات و دیدگاه‌هایشان را با رئیس جمهور در میان گذاشتند و آیت‌الله رئیسی نیز برحمایت دولت از فعالیت‌های فناورانه آنان تاکید کرد.
رییس جمهور بعد از بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه ناحیه نوآوری شریف، در نشست با اساتید و فناوران دانشگاه شرکت کرد.
در این نشست چند تن از اساتید دانشگاه در ارتباط با موضوعاتی چون توجه ویژه به علوم پایه و همچنین اتخاذ راهکارهایی جهت استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
رییس دانشگاه صنعتی شریف نیز ضمن اشاره به توانمندی‌ها و شایستگی‌های دانشگاه، آمادگی دانشگاه را جهت طراحی راهکارهای فناورانه به منظور کمک به حل مسائل کشور و تلاش برای زندگی بهتر مردم اعلام کرد.
رییس جمهور هم ضمن تاکید بر استفاده از مشورت دانشگاهیان و کم شدن فاصله دولت و دانشگاه، بر نقش ناحیه نوآوری شریف به عنوان بستری برای جذب نخبگان و جلوگیری از مهاجرت آنها تاکید کرد.