آیین تکریم و معارفه‌ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

به نقل ار روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیلی رئیس دانشگاه در مراسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های «دکتر موحدی‌، معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه» دکتر حدادپور را به عنوان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف معرفی کرد.
در مراسم تکریم و معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه که روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه 1400، با حضور اعضای هیئت رئیسه، مدیران معاونت پژوهشی دانشگاه و برخی از دست اندرکاران ساخت دانشکده مهندسی هوا فضا در محل سالن شورای معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از دکتر موحدی معاون پژوهشی سابق دانشگاه، دکتر حدادپور به‌عنوان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف معرفی شد.
در ابتدای این مراسم که به‌ منظور معارفه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه همچنین تقدیر از دست اندرکاران ساخت دانشکده مهندسی هوافضا برگزار شد دکتر جلیلی رئیس دانشگاه گفت: جلسه امروز به مناسبت قدردانی از زحمات دکتر موحدی و همچنین تقدیر از دست اندرکاران و افرادی که در راه‌اندازی این ساختمان زحمات زیادی کشیده‌اند تشکیل شده است. دانشگاه اگر قرار بود به عنوان یک نهاد دولتی با بودجه محدود خود چنین پروژه‌هایی را به ثمر برساند ده‌ها سال طول می‌کشید.
دکتر جلیلی در بخشی از سخنان خود از زحمات دکتر فتوحی به صورت ویژه تشکر کرد و همچنین از کلیه دست اندارکاران و تلاش‌گران در راستای ساخت ساختمان دانشکده قدردانی کرد.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مهندس معمارزاده از خانواده ایشان قدردانی کرد و افزود: امید است کلیه افرادی که در ساخت این پروژه سهیم بوده‌اند در زندگی از خیر و برکات آن بهره‌مند شوند.
دکتر جلیلی در ادامه ضمن تشکر از زحمات دکتر موحدی اظهار داشت: دکتر موحدی 10 سال در حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه زحمت کشیدند بنده به‌عنوان همکار ایشان از نزدیک شاهد تلاش‌های دلسوزانه ایشان بوده‌ام که در راستای ارتقای این معاونت در حوزه پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، کسب و کار، فناوری و نوآوری در دانشگاه زحمات زیادی کشیدند به نحوی که دانشگاه به فاصله زیادی با سایر دانشگاه‌ها سرآمد در کشور شد.
رئیس دانشگاه ضمن تمجید از ویژگی‌های اخلاقی دکتر موحدی گفت: این موفقیت‌ها مرهون وسعت دید، سعه صدر و برخورد خوب و نگاه جامع‌گرایانه به فناوری و پژوهش ایشان است.

در این چند ماه ایشان یک مشاور خوب، امین و صادق در کل حوزه‌های دانشگاه بودند برای ایشان علو درجات دنیوی و اخروی و سلامت و تاثیرگذاری فراوان در امور شخصی و علمی زندگی را مسئلت دارم. دکتر جلیلی ضمن تشکر از خدمات دکتر موحدی، از وی خواست تا به همکاری و انتقال تجربیات خود در این مسیر ادامه دهد.

در ادامه رئیس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از جایگزینی دکتر حدادپور برای سمت معاونت پژوهش و فناوری اظهار کرد: با پیگیری و بررسی‌های انجام شده و ویژگی‌هایی که مدنظر بود دکتر حدادپور به دلیل سابقه موفق خود در حوزه صنعت برای این امر انتخاب شد. ایشان یک پژوهشگر در حوزه کارهای بنیادی و صنعتی هستند که عمده فعالیت‌هایش در حوزه صنعت است.
با تجربیاتی که ظرف دو دهه گذشته در حوزه پژوهش کسب کردند امیدوارم بتوانند معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را به اهداف و آرمان‌های مد نظر برسانند و در قرن آتی موفقیتی چشمگیر در این زمینه حاصل شود.
دکتر جلیلی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به محدود بودن بودجه تخصیص یافته در سال 1401 به دانشگاه گفت: با محدودیت بودجه‌ای که دولت در اختیار دانشگاه گذاشته است ما چاره‌ای نداریم جز اینکه دانشگاه را از نظر درآمدزایی مستقل کنیم و با انجام درآمدزایی در شان و منزلت دانشگاه و با تقویت ارتباط با صنعت این کمبود را جبران کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد که با چشم انداز بزرگی که در راستای تامین بودجه در نظر داریم امیدواریم با حضور دکتر حدادپور و ارتقای این حوزه این موضوع محقق شود.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پایان سخنان خود برای دکتر موحدی و دکتر حدادپور آرزوی موفقیت کرد.
در ادامه دکتر فتوحی رئیس سابق دانشگاه ضمن تشکر از دکتر موحدی و مدیران پژوهشی و همکاران حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه عنوان کرد: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه همواره عملکرد خوبی ارائه کرده است و در کلیه فعالیت‌هایش در تمامی حوزه‌های فناوری، ارتباط با صنعت و … موفق بوده است. به طوری که در سال 99 نسبت به سال 98 حجم ارتباط با صنعت در دانشگاه دو برابر شد و رشد بسیار خوبی در سایر حوزه‌ها نیز داشتیم.
وی ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر حدادپور بر اهمیت حوزه معاونت پژوهش و فناوری در دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد.
دکتر فتوحی در ادامه به رویکرد ساخت ساختمان دانشکده اشاره کرد و از عوامل و دست اندرکاران آن تشکر و قدردانی کرد.
سپس دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری سابق دانشگاه ضمن تشکر از برگزاری مراسم از همراهی و تلاش دلسوزانه مسئولین، مدیران و کارکنان مجموعه معاونت پژوهش و فناوری در دوره خدمت خود در جهت پیشبرد اهداف این حوزه، تشکر و قدردانی کرد.
وی گفت: در طول خدمت خود تلاش کردم با همراهی همکاران مجموعه کارهای جدید رقم بخورد که ایجاد ناحیه نوآوری یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اقدام بود که به بهره‌برداری رسید و امیدوارم خیر و برکاتش هر روز بر دانشگاه افزوده شود. خوشحالم که این ساختمان تکمیل شد و انتظارت همکاران در دانشکده هوافضا نیز برآورده شد.

وی ضمن تشکر از دکتر فتوحی رئیس سابق دانشگاه و دکتر جلیلی رئیس دانشگاه گفت: خوشحالم که توفیق خدمت در دانشگاه صنعتی شریف نصیب من شد و امیدوارم این دانشگاه با تلاش همکاران همواره در کشور سرآمد باشد.

دکتر حدادپور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه با اشاره به پیشنیه ساخت ساختمان از کلیه دست اندارکاران این مجموعه قدردانی کرد و افزود: امیدوارم هر اتفاق خوبی که در مجموعه می‌افتد خیر و برکاتش شامل این دانشگاه شود.
دانشگاه صنعتی شریف در رده اول کشور و حتی دانشگاهی مطرح در سطح بین‌الملل است. انشااله بتوانیم امانتدار خوبی باشیم. وی افزود: امیدوارم بتوانیم پژوهش و فناوری در دانشگاه را ارتقاء دهیم و با همکاری دوستان معاونت پژوهش و همراهی همکاران در جهت اعتلای دانشگاه و همینطور افق بلند ترسیم شده توسط رئیس دانشگاه و ارتباط با صنعت قوی، تامین بودجه و درآمدزایی گام های مهمی برداریم.
گفتنی است: در پایان مراسم لوح تقدیر و هدایایی به دکتر موحدی اهداء شد.
همچنین از خانواده زنده‌ یاد مهندس معمارزاده نیز به پاس خدمات و تلاش‌های دلسوزانه ایشان در دانشگاه و ساخت پروژه ساختمان معاونت پژوهش و فناوری با اهدای لوحی تقدیر و قدردانی شد.

منبع اصلی خبر