دورهمی پایان سال استارت‌آپ‌های شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف

دورهمی‌ پایان سال استارت‌آپ‌های شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری شریف، در روز شنبه مورخ 19 اسفندماه 1402، باحضور دکتر بهنام طالبی؛ رئیس پارک علم و فناوری شریف برگزار شد. 

در بخش اول، استارت‌آپ‌های حاضر در برنامه ضمن معرفی کسب‌وکار خود از دغدغه‌ها و برنامه‌های بلندمدت خود از جمله؛ مباحث مالی و سرمایه‌گذاری، حضور در دوره رشد و … توضیحاتی را ارائه کردند و در ادامه از حضور موثر میترا بهرامی، سرپرست شتاب‌دهنده تشکر و قدردانی کردند که در طول این مسیر پرچالش، با حمایت‌ها و روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر تیم‌ها را همراهی می‌نماید.

در ادامه، دکتر بهنام طالبی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شریف ضمن تشکر از بهرامی که با حضورش در شتاب‌دهنده، در 6 ماه گذشته باعث تسهیل و رشد مجدد این فضا شده است، در مورد تلاش‌ها و برنامه‌هایی که در این مدت رخ داده صحبت کرد و گزارش‌هایی را در این خصوص به استارت‌آپ‌های حاضر در برنامه ارائه نمود. در ادامه درباره فرصت‌ها و ایده‌های پربارتری که در سال جدید قرار است با همراهی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها رقم بخورد گفت‌وگو شد.

از جمله استارت‌آپ‌های حاضر در برنامه می‌توان به؛ رومیس، ملکینو، شریف گیم، سفرکلاب، منشی، نوین پترو روانکار سپاهان، خانه هوشمند ناویتو، اسپیروزم، ن درد، موری و آی‌ویش اشاره کرد.

سپس در بخش دوم برنامه، برای آنکه حال و هوای نوروزی را به دورهمی تزریق کرد، برنامه‌ای تحت عنوان “هفت‌سین استارت‌آپ‌های شتاب‌دهنده” اجرا شد که در این بخش هر کدام از استارت‌آپ‌های حاضر در شتاب‌دهنده متناسب با حوزه فعالیت خود یک سین از هفت‌سین کسب‌وکاری را پوشش دادند که در اجرا علاوه بر معرفی کسب‌وکار خود و نحوه استفاده از محصول/خدمتشان توسط سایر افراد، در قسمت دوم صحبت‌هایشان یک برنامه خلاقانه‌ای را اجرا کردند.

سین اول (سفر و گردشگری)؛ استارت‌آپ سفرکلاب ضمن توصیه به اینکه از سفرکردن غافل نشوید، بخشی از سفرنامه برادران امیدوار را برای جمع حاضر مطالعه کرد و به تحلیل آن بخش پرداخت. در سین دوم (ساخت و ساز)؛ استارت‌آپ ملکینو نکات کلیدی را در مورد بازارهای ملک و مسکن ارائه نمود و تجربه زیسته خود را در این زمینه به اشتراک گذاشتند. در سین سوم (سلامت)؛ استارت‌آپ ن درد به برخی از مفاهیم بااهمیت درخصوص توجه به سلامت جسم و روان را برای افزایش آگاهی افراد مطرح نمود. در سین چهارم (سرویس‌های برخط)؛ استارت‌آپ منشی برخی از مباحث و ابزارهای کاربردی را به تیم‌ها معرفی کرد که بتوانند در تعطیلات نوروز به سطح آگاهی خود بیافزایند و از طریق برخی از پلتفرم‌ها بتوانند از تجربیات سایر افراد متخصص استفاده کنند. در سین پنجم (سبک و استایل)؛ استارت‌آپ موری با اشاره به فضای مد و فشن اطلاعات به روزی در این زمینه مطرح کردند و پیشنهاداتی برای کسب تجربه جدید به افراد ارائه نمودند. در سین ششم (سرگرمی)؛ استارت‌آپ شریف گیم از سیر اتفاقات و مسیر شکل‌گیری یک بازی تا انتشار آن توضیحاتی ارائه نمودند و بازی را همانند یک فیلم تشبیه کردند که می‌تواند مخاطب را به فکر فرو ببرد و پیشنهاداتی از جمله انجام بازی‌های واقعیت افزوده و… را مطرح نمودند. در سین هفتم (سرمایه گذاری)؛ استارت‌آپ رومیس اجرای کاملا متفاوتی را نسبت به سایر سین‌های کسب‌وکاری اجرا کرد.

بخش سوم دورهمی نیز با برنامه‌های متنوع دیگری از جمله؛ برگزاری مسابقه بین استارت‌آپ‌ها، کشف استعدادهای هنری تیم‌ها و… به پایان رسید.