بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ناحیه نوآوری شریف

 صبح روز شنبه 27 فروردین‌ماه سال 1401، دکتر علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ناحیه نوآوری شریف بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف،در این بازدید که به میزبانی دکتر حدادپور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و مهندس دهبیدی‌پور رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه انجام شد، دکتر رسولیان با حضور در ایستگاه نوآوری شریف، برج فناوری بنتک، باشگاه کسب و کار دانش بنیان (باکس) و برج فناوری طرشت از نزدیک با فعالیت‌های این واحدها آشنا شد.

دکتر رسولیان در حاشیه این بازدید و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی گفت: دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه‌ پیشران کشور در توسعه تکنولوژی و فناوری است. دلیل بازدید از ناحیه نوآوری شریف این است که بتوانیم به زنجیره‌ی ایده تا تولید محصول کمک کنیم. بخصوص تلاش خواهیم کرد تا در زمینه ایجاد فضای مناسب برای واحدهای دانش بنیان، واحدهای فناور و واحدهایی که سطح تکنولوژی بالایی دارند اقداماتی انجام دهیم.

معاون وزیر صمت یادآور شد؛ به دنبال آن هستیم تا پیشرفته‌ترین شهرک فناوری کشور را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف ایجاد کنیم. فضای ساخت این شهرک تعیین شده و در سال جاری وارد مرحله عملیاتی و ساخت آن میشویم.

دکتر رسولیان افزود: قصد داریم برای واحدهایی که به محصول رسیدند و در مرحله‌ تجاری سازی هستند هم اماکنی را اختصاص داده و شهرک‌های دانش بنیانی در نواحی صنعتی اطراف تهران و شهرهای بزرگ ایجاد کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: سال گذشته «نهضت کارگاه سازی» را با هدف ایجاد کارگاه‌های کوچک و متوسط برای شرکت‌های دانش بنیان آغاز کردیم. امروز در بازدیدی که از ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید به این موضوع سرعت بدهیم و  اماکنی را با قیمت‌های پایین احداث و در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهیم تا فرآیند تولید را انجام دهند. وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری میان؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم و وزارت صنعت زمینه استقرار شرکتهای دانش بنیان فراهم شود.

منبع اصلی خبر