بومی‌سازی چهار محصول پلیمری وارداتی توسط یکی از شرکت‌های پارک علم و فناوری شریف

مدیرعامل شرکت آریسا بسپار با اشاره به بومی‌سازی چهار محصول پلیمری در این شرکت به تشریح امکانات کارگاهی پارک علم و فناوری شریف که در جهت ساخت نمونه اولیه و آزمایش محصولات فراهم شده، پرداخت.

«امیرحسین جانزاده» در گفت‌وگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف گفت: شرکت آریسا بسپار پارس از سال ۱۳۹۳ متشکل از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را در زمینه تولید محصولاتی بر پایه پلیمرهای مهندسی با هدف تأمین نیاز کشور و بومی‌سازی این محصولات، آغاز کرده است.

وی با اینکه قبل از ثبت شرکت در شتابدهنده شریف فعالیت می‌کرد، اظهار کرد: این شرکت تاکنون چهار محصول در حوزه محصولات پلیمری تولید کرده است. این محصولات قبلاً کاملا وارداتی بوده و در حال حاضر بومی‌سازی شده و در باتری خودرو استفاده می‌شود.

مدیر عامل شرکت آریسا بسپار در ادامه درباره امکانات کارگاهی پارک علم و فناوری شریف نیز گفت: امکاناتی برای ساخت یک نمونه اولیه در کارهای مکانیکی و برقی یا یک استیج کوچک از یک دستگاه صنعتی در فضای کارگاهی پارک علم و فناوری شریف فراهم شده است. به عبارت دقیق‌تر وسایل جوشکاری، مینی فرز، دریل، انواع آچار آلن و سایر امکانات ابتدایی برای ساخت یک دستگاه کوچک و همچنین امکانات آزمایشگاهی برای مواد شیمیایی فراهم شده است.

به گفته جانزاده؛ پنج تیم در فضای کارگاهی پارک علم و فناوری شریف امکان فعالیت دارند و برای هر تیم ۲۰ مترمربع فضا در نظر گرفته شده است.

گفتنی است که شرکت آریسا بسپار با استفاده از دانش فنی به روز تیم تحقیقاتی خود و با هدف قطع نیاز کشور به خارج، چسب‌های حرارتی تولیدی خود را در صنایع مختلف در گریدهای متنوع با برند ARISATACK،  قرص شعله‌پوش باتری سرب اسیدی با برند ARISAFLAME، گوی دانسیته نمای باتری خودرو با برند ARISAMAGIC و آمیزه‌های مهندسی خودرو با برند ARISACMP را به بازار عرضه کرده است. ورود این چهار محصول دانش‌بنیان به بازار سبب شده تا واردات میلیون‌ها قطعه از این محصولات متوقف شده و مانع از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شود.

جهت آشنایی بیشتر با محصولات شرکت آریسا بسپار می‌توانید به سایت شرکت مراجعه کنید.