پروژه اندیشه نوآوران پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف عملیاتی شد

طبق موافقت‌نامه مهرماه سال جاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و سرمایه‌گذار در حوزه زیرساخت درخصوص مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه ساختمانی اندیشه نوآوران پارک علم و فناوری شریف و با توجه به اجرائی شدن تعهدات طرفین، روز دوشنبه 30 بهمن ماه 1402 طی جلسه ای که در دفتر ریاست دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، قراردادی با هدف عملیاتی نمودن پروژه به امضاء رسید.

طبق این قرارداد که با تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر دکتر بهنام طالبی، رئیس پارک علم و فناوری شریف منعقد شد، توافق گردید پروژه در مدت زمان حدود 3 تا 4 سال به بهره‌برداری برسد.

همانند برج فناوری شریف در مجتمع اندیشه نوآوران نیز 100 شرکت دانش بنیان و فناور مستقر خواهند شد که برای 1000 نفر فرصت شغلی ایجاد می‌نماید و باعث گسترش فضاهای استارت‌آپی در ناحیه نوآوری شریف خواهد شد.

لازم به توضیح است که پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با هدف تجمیع منابع موجود در حوزه نوآوری، رشد شبکه افراد، سازمان‌ها و استارت‌آپ‌ها و ایجاد هم‌افزایی بین آن‌ها این پروژه را اجرایی نموده است که باعث رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و واحدهای فناور شده و به واسطه آن، فرصت توانمندسازی و اشتغال‌پذیری تعداد بیشتری دانشجو و فارغ‌التحصیل دانشگاهی فراهم می‌گردد.