سلسله دورهمی‌های استارت‌آپی “انعکاس”

اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس

سلسله دورهمی‌های استارت‌آپی “انعکاس”، با موضوع «نکات و چالش‌های فرآیند جذب سرمایه » باحضور سید محمدرضا فرحی؛ هم بنیانگذار و رییس هیأت مدیره شرکت بیمه بازار روز دوشنبه مورخ 6 آذرماه 1402 برگزار شد.

اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس

در ابتدای این برنامه خانم میترا بهرامی، سرپرست دوره شتاب‌دهی پارک علم و فناوری شریف ضمن خیرمقدم به مهمانان، به چرایی برگزاری اینگونه از دورهمی‌ها و اهمیت آن بر مسیر توسعه کسب‌وکارهای نوپا پرداختند و ابراز امیدواری کردند که انتقال آموخته‌ها و تجربیات مهمانان بتواند جریان و بازتاب مثبتی را در مسیر پیش‌روی استارت‌آپ‌ها به همراه داشته باشد.

در ادامه این برنامه «سید محمدرضا فرحی، هم‌بنیانگذار شرکت بیمه بازار» ضمن معرفی از پیشینه فعالیت‌ها و تجربیاتشان گفتند: تا زمانی که می‌توانید فعالیت‌های استارت‌آپ خود را به شکل بوت استرپ (Bootstrap) پیش ببرید و درگیر ریسک‌های جذب سرمایه نشوید اما بدین معنا نیست که لزوما جذب سرمایه خوب نیست ولی در انتخاب شریک سهامداری خود باید دقت کنید. همچنین موضوع قابل تامل برای استارت‌آپ‌های شما آن است که علاوه‌بر تخصص و استفاده از تکنولوژی، آموزش برای تیم‌سازی و رفتار تیمی را نکات بسیار مهم در مسیر فعالیت خود مدنظر قرار دهید.

در بخش دوم برنامه، «میترا بهرامی، سرپرست دوره شتاب‌دهی پارک علم و فناوری» با بیان اینکه چالش و دغدغه‌ استارت‌آپ‌ها درفرآیند جذب سرمایه شامل چه نکات و مواردی است گفت: چه اصول و نکاتی در هر مرحله از جذب سرمایه؛ قبل، حین و بعد از جذب از سرمایه باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت تا این فرآیند را بهینه‌تر کرد؟ از جمله موارد قابل توجه برای استارت‌آپ‌های پارک علم و فناوری شریف می‌توان به؛ انتخاب و اولویت‌بندی سرمایه‌گذار، زمان ورود به فرآیند جذب سرمایه، فرصت‌ها و تهدیدات روش جمع‌سپاری، فرمول مناسب واگذاری سهام رهنی، مسائل حقوقی در قراردادهای بلندمدت با سرمایه‌گذار و … اشاره کرد.

در ادامه این دورهمی «سید محمدرضا فرحی، هم‌بنیانگذار شرکت بیمه بازار» ضمن بیان نکات ارزشمند و انتقال تجربیات خود درمورد هر کدام از این مباحث به ارائه توضیحاتی درخصوص دغدغه‌های جذب سرمایه استارت‌آپ‌ها پرداختند و مواردی از قبیل: تسهیل بخشیدن به فرآیند جذب سرمایه، قواعد حقوقی که استارت‌آپ‌ها باید در performance  و حسن انجام کار خود به آن توجه کنند،  نکات کلیدی درخصوص توجه به سهام رهنی، روش‌های تامین مالی مناسب برای هر مرحله از چرخه عمر استارت‌آپ، ویژگی‌های یک سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر مناسب و در نهایت بایدها و نبایدهایی که در فرآیند جذب سرمایه استارت‌آپ‌ها باید به آن‌ها توجه ویژه داشته باشند را مطرح نمودند و نکاتی قابل توجهی از تجربه زیسته خود (غیرقابل اجتتناب و قابل اجتناب) که با آن مواجه بودند را بیان کردند.

گفتنی است، در ادامه این دورهمی، 11 استارت‌آپ حاضر «گلدیکا، سفرکلاب، شریف‌گیم، آرکاوب، خانه هوشمند، چشم‌یار، آی‌ویش، کلینیا، منشی، رومیس، اسپیروزم»  فعالیت‌های خود را معرفی کردند و در انتها سوالات و دغدغه‌های خود را درباره چگونگی تسهیل جذب سرمایه مطرح کردند.

لازم به ذکر است، “انعکاس” از جمله سلسله دورهمی‌های استارت‌آپی پارک علم و فناوری شریف است که با هدف بازتاب تخصص و تجربه در مسیر کارآفرینی  به مقایسه و چگونگی مسائل کسب‌وکاری در هر مرحله می‌پردازد تا با همفکری و تبادل نظر افراد، به کشف راه‌حل‌های مناسب دست پیدا کنند.

اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس
اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس
اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس
اولین دورهمی‌ استارت‌آپی انعکاس