حضور موثر پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سیزدهمین نمایشگاه “کارشریف”

به گزارش تجارت آوا، مهندس جواد مختارزاده معاون پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در خصوص هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه کار یکی برقراری ارتباط مستقیم کارجو و کارفرما است و هدف دیگر آن فراهم کردن فضایی منسجم در خصوص معرفی فرصت‌های شغلی موجود است. از آنجایی که این نمایشگاه در فضای داخلی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود دانشجویان و فارغ التحصیلان راحت‌تر دسترسی به این فرصت پیدا می‌کنند.

مختارزاده در مورد نقش پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در برگزاری این نمایشگاه گفت: چون رسالت اصلی پارک حمایت و کمک به تیم‌های نوپا و فناور است و رشد و پیشرفت این تیم‌ها منجر به اشتغال آفرینی می‌شود ما هم به نمایندگی از تیم‌های عضو پارک در این نمایشگاه حضور داریم و فرصت‌های شغلی را به بازدید کنندگان ارائه می‌دهیم ضمن اینکه برخی از شرکت‌های عضو پارک هم در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه و نقش آن در توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: با توجه به برگزاری آن در محیط دانشگاه امکان ارتباط و هم صحبتی دانشجویان و صنعت برقرار می شود و از طرفی دانشجویان با اتفاقاتی که در صنعت رخ می‌دهد آشنا می‌شوند که این خود گامی رو به جلو در شکل‌گیری ارتباط صنعت و دانشگاه خواهد بود. ما هم در مرکز کارآفرینی پارک علم و فناوری شریف با برگزاری رویدادها و دوره‌های آموزشی و بازدیدهای صنعتی که برای دانشجویان ترتیب می‌دهیم سعی در توسعه این ارتباط داریم. همچنین دیدن فرصت‌های شغلی موجود در نمایشگاه باعث ایجاد انگیزه و امید در دانشجویان می‌شوند و مصاحبه‌های شغلی برگزار شده بین دانشجو و کارشناس منابع انسانی شرکت‌ها هم سبب می‌شود دانشجویان به فکر افزایش مهارت‌های غیر آکادمیک و مرتبط با حوزه تحصیلی خود شوند.

معاون پارک علم و فناوری شریف در خصوص نظر شرکت‌ها هم گفت: چون شرکت‌های نوپا واحد منابع انسانی ندارند و در این حوزه کم تجربه هستند ما از طریق کارگزاران حوزه منابع انسانی یعنی شرکت‌هایی که در این حوزه خدمت ارایه می‌دهند آنها را به کار می‌گیریم و مصاحبه‌های اولیه را توسط این کارگزاران انجام می‌دهیم و بعد مصاحبه‌های فنی توسط خود شرکت‌ها انجام می‌شود. البته این موضوع در خصوص رزومه‌هایی است که در این نمایشگاه جمع آوری می‌شود. و این موضوع هم بصورت کلی کمک می‌کند افراد مناسب‌تری جذب این شرکت‌ها و تیم‌ها شوند.

وی در پایان گفت: در اینجا از همه عزیزان دعوت می‌کنم از این نمایشگاه که ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در حال برگزاری است دیدن کنند.