زمینه فعالیت: ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته

سال تاسیس: 1398

ایده محوری: طراحی و ساخت و ارائه خدمات رباتیک کشاورزی

وضعیت: پذیرش شده

وبسایت: sharifagrobot.com

کشاورز یار رباتیک شریف

با توجه به جمعیت روز افزون در دنیا و پاسخگو نبودن کشاورزی سنتی به نیازهای غذایی جمعیت حال حاضر، امنیت غذایی در دنیا مورد تهدید قرار گرفته است. عدم امکان مدیریت مزارع بزرگ در کشاورزی سنتی، باعث شده است که این نوع روش کشاورزی بهره‌وری و سودآوری پایینی داشته باشد.
بنابراین صنعت کشاورزی برای پاسخگویی به نیاز مردم و دولت‌ها نیازمند تحول است. صنعت کشاورزی با استفاده از فناوری کشاورزی هوشمند و رباتیک کشاورزی قادر است، با آسان نمودن نظارت و مدیریت مزارع از طریق در اختیار قرار دادن لحظه‌ای اطلاعات مزارع و محصولات، و آبیاری محصولات براساس نوع گیاه، شرایط آب و هوایی و ویژگی‌های خاک، بهره‌وری را تا حداقل ۲ برابر افزایش بدهد.
این امر باعث می‌شود تا صنعت کشاورزی با استفاده از فناوری‌های روز دنیا به نیاز‌های غذایی جهان تا حدودی پاسخگو باشد.
شرکت کشاورز یار رباتیک شریف با نام تجاری  شریف اگربات از سال ۱۳۹۸ از یک تیم تحقیقاتی در آزمایشگاه رباتیک کشاورزی دانشگاه صنعتی شریف شروع به فعالیت کرده است و تلاش دارد بر پایه کشاورزی هوشمند و دانش روز دنیا به حل مسائل صنعت کشاورزی بپردازد.
در همین راستا شرکت شریف اگربات ارائه دهنده خدمات، مبتنی بر رباتیک کشاورزی و کشاورزی هوشمند، از جمله تولید و فروش پهپادهای محلول‌پاش و گرده افشان، سیستم‌های آبیاری هوشمند، ارائه راه‌حل‌های رباتیک و اتوماسیون از جمله ربات‌های خاص منظوره و همچنین ارائه دهنده خدمات پایش مزارع و اراضی کشاورزی با پهپاد و محلول‌پاشی و جامد‌پاشی به کمک پهپاد است.

تهران، خیابان آزادی، ناحیه نوآوری شریف، دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان هوا فضا، طبقه ششم، واحد 619
02166084138