تلفن 021-66530642

ایمیل techpark@sharif.ir

لینکدین پارک علم و فناوری در لینکدین

phone : 021-66530642

fax : 021-66530545

linkedIn : linkedIn

برج فناوری طرشت

ناحیه نوآوری شریف از طرح های جدید پارک علم و فناوری شریف است که درنظر دارد شرکت‌هایی را که در این ناحیه در اطراف دانشگاه استقرار دارند مشمول خدمات و پشتیبانی قرار دهد. تبدیل این پروژه به «برج فناوری طرشت» ذیل پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با واگذاری و استقرار واحدهای برج توسط پارک و حمایت‌های معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است. قرار است برج فناوری طرشت مکانی برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، استارت‌آپ‌های رو به رشد و دیگر بازیگران کلیدی فعال در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور باشد.

 

نتایج فراخوان برج فناوری طرشت روز سه شنبه  در ادامه رویداد ناحیه نوآوری شریف اعلام شد. در راستای این فراخوان، ۱۳۰ طرح و محصول فناورانه به دبیرخانه ارسال شد که از میان آنها ۵ محصول جهت ساخت و بهره برداری در برج فناوری طرشت انتخاب شدند.
لیست این ۵ محصول فناورانه‌ عبارتند از:
– سیستم تفکیک فاضلاب ساختمان و تصفیه فاضلاب خاکستری و باز استفاده از آب بازیافت شده در ساختمان (شرکت سپنتا پلیمر شریف)
– سیستم روشنایی طبیعی ساختمان و انتقال نور طبیعی خورشید به فضاهای اداری (شرکت کیمیاگران انرژی)
– سیستم پایش سلامت ساختمان با استفاده از حسگرهای شتاب‌سنج و پایش مستمر سلامت سازه (مرکز پایداری و تاب آوری زیرساخت‌های شریف)
– سیستم مدیریت یکپارچه برج فناوری با استفاده از فناوری اینترنت اشیا (IOT) (شرکت آیوتک)
-گجت هوشمند آب و گاز و انرژی مبتنی بر اینترنت اشیا همراه با اپلیکیشن مدیریت انرژی (شرکت فراجهش)

علی رغم دریافت طرح­های نو و فناورانه  در بخش محصولات که منجر به انتخاب ۵ محصول به جای ۳ محصول برتر شد، در بخش ایده، طرح­های خوبی به دست دبیرخانه نرسید و کمیته داوران ایده ای را جهت اهدای جایزه انتخاب نکرد و در ادامه مراسم، ۵ ایده  زیر شایسته تقدیر شناخته شدند:

۱- ایده استفاده از فناوری طاقچه نوری متحرک مجهز به سنسور تعقیب کننده نور خورشید برای افزایش استفاده از نور طبیعی داخل فضاهای برج (خانم شایلان زارعی)

۲- ایده استفاده از فناوری ZigBee برَای حل مشکل رصد کردن موقعیت مکانی اشخاص، اشیاء و وسایل نقلیه در برج (آقای محمد محبت‌پیشه)

۳- ایده استفاده از فناوری دیوارهای شیشه ای متحرک برای حل مشکل تامین فضای مورد نیاز در داخل واحدهای برج (خانم آزاده سبزه ئی)

۴- ایده استفاده از فناوری هوش مصنوعی در ترکیب با مغناطیس برای حل مشکل حرکت نابینایان در برج (آقای میثم پاکسرشت)

۵- ایده لامپ LED فوتوکاتالیست با قابلیت های تصفیه هوای داخل برج و کاهش مصرف انرژی (آقای اشکان سزا)