یکی از مهمترین مزیت‌های پارک علم و فناوری شریف، شبکه‌ای متشکل از شرکت‌های نوآور و فناوران مختلف در طیف وسیعی از صنایع است که ارتباط واحدهای فناور با هر یک از بازیگران این شبکه می‌تواند منجر به خلق ارزش مشترک و رشد درآمد کسب‌وکار شود. خدمات هم‌آفرینی شامل مجموعه‌ای از برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی است که به واحدهای فناور جهت توسعه ارتباطات و تعریف همکاری‌های مشترک با شبکه فناورانه پارک علم و فناوری شریف ارائه می‌شود. خدمات هم‌آفرینی به دو بخش تقسیم می‌شود که در ادامه هرکدام به تفصیل توضیح داده شده است.

به مجموعه خدماتی اطلاق می‌شود که تسهیل‌گری لازم برای توسعه ارتباطات واحدهای فناور عضو پارک با صنعت و مجموعه‌های بیرونی را انجام می‌دهد. این خدمات شامل موارد زیر است:

صدور معرفی‌نامه برای سازمان‌ها و نهادها

بابت تسهیل‌گری در روند اخذ مجوزها یا برگزاری جلسات همکاری مشترک با سازمان‌های مرتبط با حوزه کاری واحد فناور است. (صدور معرفی‌نامه با تایید و هماهنگی واحد راهبری پارک انجام می‌شود)

تسهیل‌گری برای ارتباط با نهادهای مستقر در ناحیه نوآوری شریف

طیف متنوعی از بازیگران در صنایع مختلف در ناحیه نوآوری شریف مستقر هستند که ارتباط واحدهای فناور با هرکدام می‌تواند منجر به هم‌افزایی در همکاری‌های طرفین شود.

برگزاری نشست‌های فناورانه با صنایع

این نشست‌ها برای بررسی سرفصل‌های همکاری مشترک با مجموعه بزرگ صنایع است که منجر به عقد قراردادهای همکاری با واحدهای فناور خواهد شد.

برگزاری مراسم رونمایی از محصولات و خدمات جدید

هر اتفاق جدید در کسب‌وکار که منجر به ارزش‌آفرینی برای مشتری شود به منزله نوآوری است و پارک از هرگونه نوآوری توسط واحدهای فناور به خصوص در طراحی و توسعه محصولات و خدمات جدید استقبال می‌کند و شرایط لازم را در قالب مراسمی برای رونمایی از محصول/خدمت جدید فراهم می‌کند.

برگزاری رویدادهای موضوع‌محور Smart-Gap

رویدادهایی که حول بررسی گپ‌های ارتباطی و ارائه راه‌حل در صنایع مختلف برگزار می‌گردد.

به مجموعه خدماتی اطلاق می‌شود که تسهیل‌گری لازم برای هم‌افزایی صنایع و شرکت‌های بزرگ با واحدهای فناور عضو پارک را انجام می‌دهد. این خدمات شامل موارد زیر است:

تسهیل دسترسی به بدنه علمی دانشگاه و تیم‌های فناور مستقر در پارک

شامل ارتباط با دانشجویان، اساتید و دانشکده‌های دانشگاه صنعتی شریف است. این ارتباط می‌تواند از جذب دانشجویان بااستعداد دانشگاه (تلنت) تا تعریف سرفصل‌های همکاری پژوهشی و فناورانه باشد که منجر به خلق نوآوری‌های جدید می‌شود.

ارائه مشاوره در تدوین ساختار و فرایندهای کاری مرکز نوآوری

یکی از انواع پذیرش در پارک علم و فناوری شریف، پذیرش دفاتر نوآوری صنایع است که ویژه هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ صنعت است. مجموعه‌های پذیرش‌شده در این بخش تحت حمایت پارک قرار گرفته و مشاوره‌ها و راهنمایی لازم جهت استقرار و تثبیت دفتر نوآوری صنایع ارائه خواهد شد.

کمک در شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در ناحیه نوآوری شریف

طیف متنوعی از فرصت‌ها و بازیگران در صنایع مختلف در ناحیه نوآوری شریف مستقر هستند که ارتباط با هرکدام می‌تواند منجر به هم‌افزایی در همکاری‌های طرفین شود.

تسهیل‌گری در تأمین فضای اداری با کیفیت برای استقرار مرکز نوآوری

این بخش از طریق کارگزار پارک علم و فناوری شریف صورت می‌گیرد.

برگزاری رویدادهای ریورس پیچ (ارائه نیازهای فناورانه)

شامل رویدادهایی است که به صورت مجازی یا حضوری جهت آشنایی واحدهای فناور با نیازهای فناورانه صنایع برگزار می‌گردد. پارک زیرساخت‌های لازم جهت برگزای چنین رویدادهایی را فراهم می‌کند.

برگزاری رویدادهای مشترک و نشست‌های فناورانه تخصصی جهت بررسی همکاری‌های مشترک با واحدهای فناور

این نشست‌ها برای بررسی سرفصل‌های همکاری مشترک با شرکت‌های فناور است که منجر به عقد قراردادهای همکاری جدید خواهد شد.

برگزاری بازدیدهای میدانی از ظرفیت‌های پارک و ناحیه نوآوری شریف

این بازدیدها جهت آشنایی با فضاهای نوآور ناحیه و سازوکارهای حمایتی از ایده‌ها و شرکت‌های فناور برگزار می‌گردد.